بالا رفتن مسئولان سنگ‌نوردی از دیوار انقلاب

توجیه عجیب و غریب مسئول برگزاری مسابقات سنگنوردی زنجان

 

 

مسئولان برگزاری مسابقات سنگنوردی دهه فجر در زنجان به جای پذیرش اشتباهات خود، این بار از انقلاب هزینه کردند. 
 
به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، در شرایطی‌که بسیاری از قهرمانان سنگنوردی کشورمان در مسابقات دهه فجر که در زنجان برگزار شد، به نشانه اعتراض به رفتار و عملکرد مسئولان برگزاری مسابقات، عطای حضور در فینال را به لقایش بخشیدند گویی این مسئولان قرار نیست اشتباهات و کم‌کاری خود را بپذیرند و برای ایستادگی در مقابل این موضوع پشت دیوار انقلاب سنگر گرفته و سعی دارند با سواستفاده از نام مقدس انقلاب اسلامی ایران سومدیریت خویش را توجیه کنند.
 
اقبال افلاکی، مدیر برگزاری مسابقات سنگنوردی جام فجر در گفت‌و‌گو با ایسنا اظهار کرد: اعتراض سنگنوردان خواسته صنفی پیش پا افتاده بود و متاسفانه تصور این را نداشتند که این مسابقات به مناسبت جام فجر و پیروزی انقلاب در 22 بهمن برگزار می‌شود. این مسابقات برای گرامیداشت این روز بزرگ بود و همه می‌خواهند با این گونه مسابقات صدای انقلاب را  به گوش دنیا برساند اما آنها در این مسابقات به زیاد بودن هزینه ثبت‌نام ، شرایط خوابگاه و این گونه مسائل اعتراض داشتند و تحت تاثیر جو قرار گرفتند. اگر مسابقات قهرمانی کشور بود، می‌توانستند نسبت به آن اعتراض کنند اما این مسابقات جای مطرح کردن خواسته های صنفی نبود.
 
کاش افلاکی و سایر مقامات مسئول پاسخ می‌دادند اگر نیت از برگزاری این رقابت‌ها صرفا رساندن صدای انقلاب به گوش دنیا بوده، دیگر چه نیازی به دریافت 27 میلیون تومان از شرکت‌کنندگان در مسابقات بوده‌است؟ بدون شک این نخستین باری نبود که مسابقاتی ورزشی به مناسبت بزرگداشت دهه فجر در کشورمان برگزار شد، مسئولان محترم مسابقات سنگنوردی در زنجان باید پاسخ دهند که پیش از این در کدام مسابقه ورزشی با نام مبارک دهه فجر، چنین اتفاقات زشت و زننده‌ای رقم خورده‌است؟ چه بهتر که اگر مسئولی توان انجام کاری را ندارد، بدون ایجاد هزینه بیشتر برای ورزش کشورمان و برای انقلاب، با استعفا، فضا را برای حضور افراد کارآمد خالی کند. متاسفانه باید گفت که ایشان حتی معنی انقلاب را متوجه نشده و با فلسفه انقلاب اسلامی که رفع ظلم و تبعیض و پرهیز از دروغ وبی‌صداقتی و ... است، آشنایی ندارد.  
 
نکته مهم دیگر اینکه درشرایطی افلاکی مدعی است که در این مسابقات نباید اعتراضی صورت می‌گرفت که بارها توسط مسئولان اعلام شده‌بود که مسابقات دهه فجر در زنجان، به نوعی انتخابی مسابقات آسیایی جاکارتا نیز خواهدبود. در چنین شرایطی افلاکی چطور توقع دارد که نقص موجود در مسابقه مورد اعتراض قرار نگیرد؟
 
هزینه کردن از نام مقدس انقلاب اسلامی شاید برای برخی آسان باشد، اما بدون شک کسانی‌که با ارزش‌های انقلاب آشنا هستند، این توجیهات را نه تنها رفتاری انقلابی ندانسته، بلکه به نوعی تخریب انقلاب ارزیابی نموده که با هدف رفع مسئولیت و توجیه سومدیریت آنها به کار گرفته می‌شود.
 
و نکته آخر اینکه تمام کسانیکه در این کشور انقلابی مسئولیت دارند، بایستی با انجام کارهای شایسته و به کار گیری تمام توان و ظرفیت مدیریتی، برنامه‌های اینچنینی را که با نام فجر گره خورده‌است، به بهترین شکل و با بالاترین کیفیت برگزار کنند.