پیمایش ««کامل»» سخت‌ترین و پیچیده‌ترین دره دنیا! … دره «کمجه خولا» برای اولین بار!

به گزارش «کوه‌نوشت» به نقل از «اسپورت توریسم»؛ تیمی متشکل از دره‌نوردان بزرگی از کشورهای اوکراین، جمهوری چک، ایتالیا و روسیه، در  فوریه 2018، قصد پیمایش کامل دره  «کمجه خولا» را دارند.

دره  «کمجه خولا»  ما بین قله های آناپورنا و ماناسلو در نپال قرار گرفته  و  در حدود 8000 متر طول و کاهش ارتفاع  آن 2700 متر و درجه دره نوردی آن  V7 A7 Ex است.
 
شایان ذکر است؛ تا به حال تلاش های ناموفق بسیاری بر روی این دره انجام شده است که در سال 2011 تیمی فرانسوی-نپالی به سرپرستی «رودولف استورم» اکتشاف و پیمایشی پنج روزه بر روی این دره قرار دادند که تا به امروز بیشترین مسیر پیمایش شده این دره است ... و هنوز سخت‌ترین قسمت این دره، قسمت میانی آن، پیمایش نشده است!

روزشمار/تمرینات/نفرات ...  جهت پیمایش ««کامل»» سخت‌ترین و پیچیده‌ترین دره دنیا!

به گزارش «کوه‌نوشت» به نقل از «اسپورت توریسم»؛ روزشمار، تمرینات و نفرات جهت پیمایش ««کامل»» سخت‌ترین و پیچیده‌ترین دره دنیا؛ «کمجه خولا» برای اولین بار به شرح ذیل است:

روزشمار:
-روز چهارم فوریه تمامی اعضا وارد کاتماندو خواهند شد
-پنجم فوریه شروع برنامه
-اول مارچ، پایان پیمایش

تمرینات:
تمرینات آماده سازی جهت انجام این پیمایش سخت، در قالب سه اردو تمرینی مهم در سال 2017 بود که به قرار زیر است:
1_اسلوونی_ایتالیا/فوریه 2017
2_ایتالیا /ژوئن 2017
3_یونان/اکتبر 2017

نفرات:
اکثر  اعضای این تیم، جزو پیشگامان پیمایش  عمیق ترین غار شناخته شده جهان به نام غار  «کروبرا» هستند.
نام اعضای این تیم دوازده نفره، به قرار زیر است:
آندریا فرونی/ایتالیا... اولگ کلیمچاک/اوکراين... دیمیتری فدوتووف/اوکراین... آنا چاپلیجینا/اوکراين... اولدا استوس/جمهوری چک...واسیلی ههرین/روسیه... روبرتو ناردونی/ایتالیا... پاتریزیو روبچیچ/ایتالیا.... کنستانتین موکین/روسیه... ویکتور ریسنر/روسیه... کاترینا موکینا/روسیه...و میکائیل رفیکوو/روسیه.

—------------------------—
* این گزارش توسط تحریریه «کوه‌نوشت» ترجمه شده است / برداشت با ذکر منبع مجاز است.