برای پیوستن به باشگاه ۸ هزاری‌هایی جهان؛ «دود از کنده بلند می‌شود» !

به گزارش «کوه‌نوشت» به نقل از مجله «summit»؛ «کارلوس سوریا» اسپانیایی 78 ساله، این روزها عازم  انجام و به ثمر رساندن دومین تلاش خود بر روی قله «دائولاگیری» است ... وی می گوید، بعد از «دائولاگیری» قصد صعود به «شیشا پانگما»، از مسیر بریتانیایی‌ها را در بهار سال آینده دارم ... همان مسیری که «داگ اسکات» و تیمش در سال 1982،گشایش نمودند.

***تمرینات  «سوریا» برای آمادگی بدنی صعود هشت هزاری ها به قرار زیر است:
او می گوید، پنج سال است که صبح ها، فعالیتم را از پنج صبح شروع می کنم! ... شش روز هفته را، 2300 متر رفت و برگشت، دوچرخه سواری به همراه فعالیت های تمرینی با باز خورد بالا بدنی، در کوهستان نوادا انجام می دهم... این کوهستان، بهترین مکان در دنیا برای من، برای دست یابی و آماده سازی بدنم برای صعودهای 8000 متری، است ... در ارتفاعات  آن شب‌مانی انجام می دهم و بدنم را به هوای سرد عادت می‌دهم...تخمین می زنم پنج سال از عمرم را در ارتفاع 5000 متر به سر برده ام!

***باشگاه  هشت هزارمتری‌ها ... از رویا تا واقعیت:
«کارلوس سوریا» در سال  2004 و به دنبال صعود به «کی دو» در سومین تلاش خود، رویای ورود به باشگاه هشت هزار متری‌ها در ذهنش، تبدیل به تصمیم شد! ... او می گوید سن من اگر چه بالاست، اما باعث نمی شود که دست از تلاش برای رسیدن به رویاهایم، بردارم ! ... پروژه بعدی من، با توجه به اینکه در سال 2008 پروژه 7 قله، 7 قاره را به ثمر رسانده ام، اسکی در «جنوبگان» است!

—-------------------------
این مطلب توسط تحریریه «کوه‌نوشت» ترجمه و تنظیم شده است / برداشت با ذکر منبع مجاز است.