نگاهی به نظر سنجی چهار ساله “فدراسیون کوه‎نوردی”

 

دوشنبه بیستم آذرماه سالجاری انتخابات فدراسیون کوه‎نوردی و صعودهای ورزشی برگزار خواهد شد تا از میان سه کاندیدا یک نفر  برای چهار سال بر مسند ریاست فدراسیون کوه‎نوردی و صعودهای ورزشی تکیه زند.

 این دوره تعداد متقاضیان پست ریاست کمتر از دوره قبل بود  و شاید در دوره قبل به دلیل کنار رفتن محمود شعاعی، داوطلبان در یک فضای رقابتی برابر امکان رقابت با یکدیگر را داشتند  تا این که بخواهند این بار با رییس وقت فدراسیون رقابت کنند. کاندیداهای ریاست فدراسیون، "منصوره گرجی" نایب ریس حال حاضر و "هادی صابری" دبیر اسبق فدراسیون کوه‎نوردی هستند.

کوه‎نامه نظر سنجی‎ای در خصوص علمکرد چهار ساله فدراسیون کوه‎نوردی و صعودهای ورزشی به ریاست "رضا زارعی" انجام داد که از میان 198 شرکت کننده در این نظر سنجی، نتایج فوق به دست آمد.

اما حتی با این آمار که که بیش از 35 درصد از شرکت کنندگان معتقدند عملکرد فدراسیون کوه‎نوردی در زمان رضا زارعی ضعیف بوده ( از دید شرکت کنندگان در نظر سنجی) معهذا نگارنده شانس بسیار بیشتری برای انتخاب مجدد وی قائل است.

هر چند ضعف‎هایی بر عملکرد فدراسیون کوه نوردی وجود دارد و قطعا فقط دیکته نانوشته فاقد غلط است اما زارعی در این روزهای واپسین دوره فعلی خود تلاش دارد با انتشار آمارهای مختلف ضمن ارائه گزارشی از عملکرد چهار ساله خود در کانال تلگرامی فدراسیون تصویر روشن‎تری از خود و فدراسیون در چهار سال گذشته به رای دهندگان و جامعه کوه‎نوردی ارائه دهد.

امید است رضا زارعی در صورت انتخاب مجدد با آسیب شناسی عملکرد فدراسیون خود و استقبال بیشتر از نقطه نظرات منتقدان و طرح‎های نو و راه اندازی نظام پذیرش پیشنهادات و گشودن هر چه بیشتر درهای فدراسیون بر روی افراد خوشفکر و تزریق نیروهای فعال به بدنه فعلی نسبت به تقویت این فدراسیون اهتمام ورزیده و با بهره‎گیری از نظرات تمامی کارشناسان بتواند ضعف‎ها را به حداقل رسانده و گام‎های مثبت بیشتری برای ارتقای کوه‎نوردی کشور بردارد.