حادثه ی تلخ دیگری در کوهنوردی/ تسلیت

خبر تلخ بود روز جمعه اعلام شد تمی که از کوه نوردان مشهدی که قصد عزیمت به اشترانکوه را داشتند دچار حادثه بهمن شدند که در این حادثه دو نفر فوت و 7 نفر کماکان ناپدید هستند و همچنین شش نفر نیز در صحت و سلامت منتقل شده اند.هم اکنون تیم های امدادی و همینطور رییس فدراسیون کوه نوردی جهت امداد رسانی در منطقه حضور دارند.شایان ذکر است؛ وزیر ورزش و جوانان به صورت مستمر پیگیر فرآیند جستجو و نجات بوده و همچنین بنا بر ابلاغ و پیگیری استانداری لرستان، شرایط امداد هوایی و حضور دائمی بالگرد در منطقه فراهم گردیده است.

خبر ناگوار حادثه بهمن برای گروهی از  کوهنوردان عزيز کشور در ارتفاعات اشترانکوه ، جمعه تلخ و ناگواری را برای من و همکارانم در ورزش کشور و مسئولين استان لرستان رقم زد.

از صبح امروز همزمان با اطلاع از خبر مفقود شدن كوهنوردان خراسانی، در مسیر بازگشت  از ارتفاعات اشترانكوه، در تماس هاي پياپي با استاندار و مديركل ورزش و جوانان لرستان و مقامات كشوري و استاني ، پيگير آخرين وضع عمليات امداد و نجات كوهنوردان حادثه ديده در اشترانكوه بودم.

از رییس فدراسیون کوهنوردی خواستم در استان و محل حادثه حاضر شود و در آخرین تماسم ساعت یازده امشب  (جمعه شب)، پیگیر اقدامات فدراسیون و گروه های کوهنوردی اعزامی از استان های مختلف بودم. فردا شنبه عملیات جستجو به کمک مقامات و جمعیت هلال احمر و پشتيباني هوايي برای یافتن حادثه دیدگان ادامه مي يابد.

لحظات سختی را خانواده های این عزیزان می گذرانند. از صميم قلب با آنها همدرد هستم امیدوارم دیگر شاهد این حوادث دردناک در جمع کوهنوردان عزیز نباشیم.

مسعود سلطاني فر

 

 

کوه نامه این ضایعه اسف بار را به خانواده درگذشتگان و جامعه کوه نوردی ایران تسلیت میگوید.

 

به روز رسانی : در زمان تنظیم خبر پیدا شدن دو نفر دیگر از کوهنوردان ناپدید شده منتشر شد.