برج‎های سه قلو!

 "محسن پور‎قاسم" سنگ‎نورد خوب کشورمان که در کارنامه خود صعود به دیواره علم کوه را به عنوان اولین سنگ‎نورد با معلولیت جسمی دارد این بار خود را در محک تجربه‎ای دیگر قرار داده است.

بعد از تجربه صعود دیواره علم کوه در سال 94 او این بار تصمیم گرفته است بلندترین و معروف‎ترین دیواره‎های کشور ایتالیا موسوم به برج‎های سه قلو را در کنار هم‎طنابی نام آشنا در دنیای کوه و سنگ به نام "سیمون گیتل"( Simon Gietl ) ایتالیایی صعود کند.

(Simon Gietl)  سیمون گیتل همان کسی که بعد از سه سال تلاش Roger Scheli بر روی مسیر اودیسه، به Roger کمک کرد تا طول کراکس مسیر را به اتمام برساند.

وی در حال حاضر منتظر اعلام هوای خوب و خبر از طرف هم‎طناب ایتالیائی خود بوده و امیدوارم است تا دو سه هفته آینده به سمت ایتالیا حرکت کند.

نامبرده متنی به شرح زیر در اختیار وبسایت کوه‎نامه قرارداد.

"

درود،

بعد از تجربه صعود دیواره علم کوه در سال 94 به فکر صعود دیواره های مهم و بلند سراسر جهان افتادم... از اروپا تا قاره آمریکا و پاکستان... مدتی است به همراه هم طناب و مربی خوبم فرشاد میجوجی مشغول تمرینات و آماده سازی خود هستم تا پروژه صعود خود را با شعار "تلاش و امید به زندگی" آغاز نمایم. امسال بلندترین و معروف ترین دیواره های کشور ایتالیا در منطقه دولومیتی ها را در برنامه صعود خود دارم. برج های سه قلو؛
Tre Cime de Lavaredo
(بلندترین برج آن Cime Grande با طول صعود 550 متر)
و دیواره Marmolada با طول صعود 950 متر.
در صورت موفقیت در صعود این دیواره ها و البته ثبت صعود دیواره علم کوه در سال 94 در ارتفاع بالای 4000 متر، رکورددار صعود دیواره نوردی معلولین جهان خواهم شد.
انرژی مثبت و دعای خیر یکایک همه مردمی که برای موفقیت زندگی خود تلاش میکنند تا دنیای بهتر برای خود و جامعه خود بسازند، بهترین کمک من در این راه خواهد بود. "
سپاس فراوان - محسن پورقاسم

کوه‎نامه برای محسن پورقاسم آروزی موفقیت دارد.