ریکاوری شگفت انگیز آلکس پوچیو

 

آلکس پوچیو یکی از سنگنوردان مطرح امریکا و جهان است؛ او نایب قهرمان مسابقات قهرمانی جهان در سال 2014 می باشد. پوچیو در ماه جون 2015 در جریان تمرینات جام جهانی صعودهای ورزشی از ناحیه زانوی چپ آسیب دید و چند هفته بعد مجبور به عمل جراحی شد. کمتر از یک سال بعد، در ماه جون 2016 و درجریان یک برنامه آموزشی این بار از ناحیه گردن آسیب دید و مجبور به عمل جراحی ستون فقرات در ناحیه گردن شد.

آلکس پوچیو، <<حدودا سه ماه بعد از ریکاوری >> نوانست یک مسیر 8a و یک مسیر 8b  را در دو روز پیاپی صعود کند. حالا 5 ماه از عمل جراحی ستون فقرات گذشته و تقریبا در 3 ماه اول قادر به استفاده از بازوها نبوده؛ اما شگفت اینکه ظرف یک ماه کذشته او توانسته 8 مسیر با درجه 8a تا 8b را صعود و حتی فلش (صعود در اولین تلاش) کند. و در یک مسابقه نیز برنده شود.

ریکاوری های سریع و شروع تمرینات زود هنگام توسط این سنگنورد جسور، با آن اندام ورزیده اش، خیلی دور از ذهن نیست. پوچیو، می گوید برای شروع تمرینات ازحس درونی اش تبعیت می کند. و نیز:

"همه فکر می کنند من بطور غیر طبیعی و سریع بهبود یافته ام. اما واقعیت این است که من در خلال آسیب دیدگی هیچکاه تسلیم نشدم. بعضی از مردم وقتی که آسیب می بینند می نشینند تا خوب شوند. اما من با آسیب دیدگی کنار میایم، کارم را انجام می دهم و بدین ترتیب می توانم زودتر از انتظار بهبود یابم"

Alex Puccio wins again and does an 8B in Hueco