رئیس فدراسیون کوهنوردی: در زمینه پشتوانه سازی و جوانگرایی فعالیت می کنیم

 

 

رشت - ایرنا - رئیس فدراسیون کوهنوردی گفت: در زمینه پشتوانه سازی و جوانگرایی فعالیت می کنیم و امیدواریم که بتوانیم در این امر موفق باشیم.

رضا زارعی روز جمعه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا در رشت افزود: با توجه به راهیابی سنگ نوردی به رقابت های المپیک ، مهمترین هدف ما حضور در المپیک 2020 ژاپن است و امیدواریم بتوانیم در این المپیک، ورزشکاری از ایران در این رشته داشته باشیم.
وی که برای شرکت در انتخابات ریاست هیات کوهنوردی گیلان در رشت حضور داشت، در تشریح مهمترین برنامه های فدراسیون کوهنوردی بیان کرد: هم اینک مسابقات سنگ نوردی قهرمانی کشور با حضور 350 ورزشکار در همدان آغاز شده که جنبه انتخابی تیم ملی نیز دارد.
زارعی ادامه داد: همچنین اردیبهست ماه سال آینده ، یک دوره مسابقه سنگ نوردی قهرمانی کشور را برگزار خواهیم کرد تا در مجموع این دو مسابقه ، نفرات برتر انتخاب و به عضویت تیم ملی درآیند.
رئیس فدراسیون کوهنوردی به دو رویداد مهم سال آینده نیز اشاره کرد و گفت: مسابقات سنگ نوردی قهرمانی بزرگسالان آسیا بهار سال آینده به میزبانی ایران برگزار خواهد شد و با توجه به میزبانی ، امیدواریم که بتوانیم با قدرت در این رقابت ها حضور یابیم.
زارعی اضافه کرد: همچنین اجلاس جهانی فدراسیون کوهنوردی شهریورماه سال آینده برگزار خواهد شد و فدراسیون کوهنوردی ایران نیز در این اجلاس حضور پررنگی خواهد داشت .
وی به مسابقات یخ نوردی نیز اشاره کرد و افزود: مسابقات یخ نوردی قهرمانی جهان را پیش رو داریم که این رقابت ها ، دهه اول بهمن ماه سال جاری در فرانسه برگزار می شود که ایران با پنج ورزشکار در این مسابقات حضور خواهد یافت.
زارعی یادآور شد: همچنین چهار مرحله مسابقات جام جهانی یخ نوردی از اواخر دی ماه سال جاری در کشورهای چین ، کره جنوبی، ایتالیا و سوئیس برگزار خواهد شد که ایران نیز در این مسابقات حضور دارد.
وی از نصب دیواره سنگ نوردی از سوی فدراسیون در استان ها خبر داد و خاطرنشان کرد: هر استانی که بتواند سالن اختصاصی سنگ نوردی را تهیه کند ، فدراسیون دیواره سنگ نوردی را در آن سالن نصب و تجهیز خواهد کرد که تاکنون نیز در شهرهای مختلف این امر انجام شده و امیدواریم که بتوانیم در آینده نزدیک این دیواره را در رشت نیز نصب کنیم.
انتخابات ریاست هیات کوهنوردی گیلان روز گذشته (پنجشنبه) در رشت برگزار شد که در پایان، مصطفی قامتی موفق شد 13 رای از 18 آرای ماخوذه را کسب و به عنوان رئیس جدید این هیات در گیلان انتخاب شود.