آغاز به کار پایگاه موقت امداد و نجات کوهستان طیان

 منطقه اشترانکوه در استان لرستان در بین کوهنوردان به آلپ ایران معروف می باشد . متاسفانه همه ساله شاهد بروز حوادث کوهنوردی زیادی در این منطقه پر تردد هستیم .  امداد رسانی  به آسیب دیدگان حوادث کوهنوردی در این منطقه تاکنون  توسط تیم امداد و نجات کوهستان هلال احمر ازنا انجام می شد. حتی در برخی موارد به علت فقدان یک پایگاه اختصاصی امداد و نجات در این منطقه  ، تیم های امدادی به عملیاتهای خارج از محدوده استحفاظی خود اعزام می شدند.
سال گذشته با تلاش و زحمات فراوان نیروهای جمعیت هلال احمر شهرستان ازنا ، « پایگاه موقت امداد ونجات کوهستان طیان » مجوز  فعالیت خود را از سوی سازمان امداد ونجات کشور به صورت فصلی (موقت) دریافت کرد.
به منظور سرعت بخشیدن به عملیات های امدادی کوهستان در منطقه اشترانکوه ، در این پایگاه 4 نفر نجاتگر کوهستان با کلیه تجهیزات فنی و یک دستگاه آمبولانس در سه روز آخر هر هفته در فصل زمستان در روستای طیان مستقر شده اند.
 
 

این پایگاه در سال جاری نیز از مورخ 95/9/15 شروع به کار خواهد کرد.

این پایگاه در داخل روستای طیان در مسیر ورود به قله های پرتردد اشترانکوه واقع شده و در آن یک تیم امدادی مجهز به تجهیزات فنی کوهستان و یک دستگاه خودرو آمبولانس با پشتیبانی  تیم امداد هوایی مستقر در مرکز استان آماده امداد رسانی به  آسیب دیدگان حوادث کوهستان می باشد.

در هنگام بروز حادثه با شماره تلفن های زیر تماس حاصل فرمایید:

 ندای امداد : 112

پایگاه طیان:09168460862

هلال احمر ازنا: 43423080  066

 

 

 

منابع خبر و تصاویر : پایگاه خبری ازنا خبر و شبکه های مجازی