کلکسیون جدید کفشهای شرکت Scarpa برای سال ۲۰۱۶

 

 

 

Scarpa 2016

 

کلکسیون جدید شرکت بزرگ اسکارپا برای سال ۲۰۱۶ با مجموعه کاملی از کفشهای متنوع از بهار سال آینده وارد بازار جهانی میشود. این محصولات در رده های : راهپیمایی و دوی کوهستان – طبیعت گردی – کوهپیمایی – کوهنوردی سبک و سنگین – سنگنوردی – کوهنوردی فنی و کوهنوردی صعودهای بلند طبقه بندی میشوند. در این مقاله سعی میکنم به صورت خلاصه راجع به مشخصات فنی و تکنولوژی جدید این کفشها اشاره کنم.

 

Phantom 8000-2

Scarpa Phantom 8000 V2016

 

سری کفشهای Scarpa Phantom از مجموعه کفشهای صعودهای بلند شرکت اسکارپا میباشد. این کفشها طی سالیان متمادی دچار تغییرات اصلاحی بسیار گردیده. از جمله این تغییرات استفاده از تکنولوژی های فوق العاده جدید است که شرکت Scarpa برای اولین بار در صنعت تولید کفشهای کوهنوردی ارائه میدهد. نسخه ۲۰۱۶ این محصولات با نظارت مستقیم یکی از نوابغ کوهنوردی جهان (Ueli Steck) ملقب به ماشین سوییسی انجام شده. بطوریکه از نظر بسیاری از کارشناسان این کفشها عملکرد فوق العاده ای درصعودهای زمستانی خواهند داشت. در این کفشها از تکنولوژی Multilayered کفشهای سنگین زمستانی استفاده گردیده که در ایران به دوپوش و سه پوش معروف هستند. از تکنولوژیهای جدید استفاده شده در سری Phantom میتوان : زیپ جدید ضد آب و فوق العاده مقاوم Flexseal که بجای زیپ Tizip بکار برده شده که مقاومت بسیاری بالایی در نفوذ برف و یخ دارد.استفاده از لایه آلومینیم بازتاب دهنده برای عدم نفوذ سرما از زیر کفش و الیاف نارگیل برای جذب رطوبت و بوی نامطبوع داخل کفش به همراه فیبر کربن برای سبک سازی کفی کفش که باعث راحتی فوق العاده ورزشکار در پیمایشهای طولانی و سنگین میگردد. استفاده از لایه های جذب فشار اتیلنی EVA.تلفیق لایه عایق و قابل تنفس Primaloft و فیلم آلومینیم در لایه داخلی. پوشش سه لایه گتر ساخته شده از تکنولوژیهای الیاف : Schoeller – Cordura – Kevlar که نهایت ایمنی و راحتی را برای کوهنورد فراهم می آورد.

مدل Phantom 8000 یک کفش تمام عیار برای هیمالیانوردی و با وزن باورنکردنی ۱۳۱۰ گرم در یک لنگه کفش ، سبکترین کفش هیمالیانوردی در کلاس خود در جهان است.

 

Phantom 8000-1

زیره جدید استفاده شده در این مدل : Vibram Zero Gravity Lite

 

 

Phantom6000-1

Scarpa Phantom 6000 V2016

مدل Phantom 6000 از لحاظ تکنولوژی و فناوری بکار برده شده بسیار شبیه برادر بزرگتر خود یعنی Phantom 8000 است با این تفاوت که از گتر کوتاهتر ، عایق نازکتر و سبکتر استفاده شده. از این کفش میتوان تا ارتفاع بالای ۶۰۰۰ متر ، کاملا ایمن و دلپذیر استفاده کرد. وجود سه بخش جداگانه برای این کفش با وزن فوق العاده پایین ۹۹۵ گرم در یک لنگه کفش حکایت از تکنولوژی ناب Scarpa دارد.

 

 

2015-Scarpa-Phantom-preview-6000-sole

زیره جدید استفاده شده در این مدل : Vibram Zero Gravity

 

Phantom 6000-2

پوشش سه لایه گتر کفش Scarpa Phantom 6000

 

Phantom 6000-3

لایه بندی کفش Phantom6000

 

 

 

 

 

PHANTOM-TECH_low-605x650

Scarpa Phantom Tech

آخرین عضو خانواده Phantom با نام Phantom Tech که بجای مدلهای قبلی Phantom Ultra و Phantom Guide عرضه میشود. این کفش با وزن ۸۱۵ گرم در یک لنگه ، سبکترین کفش دولایه (دوپوش) در جهان است. سبک ، راحت ، ایمن و با آخرین تکنولوژی روز صنعت کفش برای پیمایش یخچال ها ، دیواره های یخی و صعودهای زیر ۶۰۰۰ متر فوق العاده است. از لحاظ بافت ، بجز لایه سوم دو برادر بزرگتر خود در بقیه فناوری بکار رفته یکسان است.

 

Phantom-tech 2

زیره جدید استفاده شده در این مدل :  Vibram Zero Gravity Active Impact

 

Scarpa-Phantom-Tech_04

سیستم بند کشی Quick lacing برای فیکس کردن انتخابی چند نقطه ای

 

 

 

 

Mont

Scarpa Mont Blanc Pro GTX Women’s 

 

کفش Mont Blanc GTX یک کفش تک لایه کاملا شناخته شده برای کوهنوردان فنی است. نسخه جدید این کفش که از سال گذشته میلادی با عنوان Mont Blanc Pro GTX با اصلاحاتی وارد بازار شد ، برای سال جدید تایپ زنانه این کفش با رنگ و استایلی متمایز وارد بازار خواهد شد. از مشخصات ویژه این کفش سنگین زمستانی : قابلیت نصب کرامپون اتوماتیک ، رویه ۳ میلیمتری چرم ، سیستم گتر دو لایه ، استفاده از زبانه سبک و ضد آب پلی یورتان ، نوار لاستیکی تقویت شده ، لایه Gore_Tex، زیره Vibram Total Traction .وزن کفش در یک لنگه سایز ۳۸ : ۷۸۰ گرم و مشخصات ممتاز دیگر نام برد.

 

 

 

Zanskar

 

Scarpa Zanskar GTX

کفش Zanskar GTX جزو کفشهای جدید میان رده  نیمه سنگین و سبک است. ضمن سبک بودن و داشتن وزنی معادل ۷۰۸ گرم در یک لنگه کفش ، دارای خصوصیات بسیار خوبیست بطوریکه برای کوهنوردی سه فصل کاملا مناسب بوده و با پوشش Gore_Tex و درزبندیهای خیلی خوب برای پیمایش در هوای بارانی و معابر خیس کاملا مناسب است. به لطف داشتن زیره Vibrom Biometric و ضربه گیر ضخیم لایه میانی ، این کفش برای کوهنوردی با کوله پشتی سنگین و پیمایشهای طولانی نیز مناسب است.

 

 

R-Evolution GTX WM

Scarpa R-Evolution GTX Women’s

 

کفش R-Evolution GTX Women’s از رده کفشهای کوهپیمایی نیمه سنگین و سه فصل است. نسخه جدید این کفش با رنگ بندی جدید و طراحی مخصوص بانوان وارد بازار خواهد شد. مشخصات بارز این کفش : وزن بسیار پایین ۵۰۴ گرم در یک لنگه کفش ، لایه Gore_Tex – زیره Vibram – لایه میانی ضربه گیر – و رویه جیر میتوان نام برد.

 

 

 

36878

Scarpa Zodiak

کفش zodiak از رده کفشهای کوهپیمایی سبک می باشد. در مدل ۲۰۱۶ این کفش در دو فرم ساق کوتاه و ساق بلند تولید میگردد. از مشخصات این کفش میتوان : زیره Vibram جدید و رویه جیر ، سیستم ضربه گیر پاشه و پنجه ، لایه Gore_Tex و لایه جذب رطوبت Cocona نام برد.

 

 

Accent

Scarpa Tech Ascent GTX

کفش Tech Ascent GTX یک کفش جدید در سری کفشهای کوهپیمائی و تکنیکی با کاربری گوناگون است. تکنولوژی بسیاری در این کفش بکار برده شده از جمله : لایه Gore-Tex ، لایه های ضربه گیر در پاشنه و پنجه ، لایه جذب فشار با چگالی متغیر برای کوهپیمایی سرعتی ، زبانه انعطاف پذیر با آستر ضد آب ، زیره Vibram Vertical Approach ، لایه داخلی C-Flex با قابلیت تنفس ، سیستم فیکس مچ با قابلیت انعطاف محدود برای سنگنوردی در طبیعت. وزن این کفش در یک لنگه : ۵۴۰ گرم میباشد.

 

 

Drago

Scarpa Drago

کفش ممتاز سنگنوردی از شرکت Scarpa با نام Drago که با طراحی سنگنورد برجسته جهان :

(Heinz Mariacher) برای سال ۲۰۱۶ معرفی شده است. در این کفش از غلاف جدید و یکپارچه ای استفاده شده که نهایت ثبات و کمترین تغییر فرم را در طول زمان خواهد داشت. همچنین باعث افزایش حس لامسه در انگشتان پا و میزان چسبندگی بسیار بیشتر نسبت به کفشهای هم رده خود داشته باشد. استفاده از یک بند از جنس Microfiber که به صورت نواری برای باز و بست کفش استفاده میشود ، ضمن اینکه باعث اتصال کامل رویه کفش به پا می شود ضریب اصطکاک زیره کفش را نیز بهبود می بخشد. این کفش مناسب سنگنوردانیست که بیشترین استفاده را از پاهای خود دارند و ایده ال برای Bouldering ، Sport Climbing در پر شیب ترین دیواره هاست.

 

Drago 2

Scarpa Drago

از تکنولوژی های استفاده شده در این کفش میتوان : قالب یک تکه برای حذف فضای اضافی در داخل و بیشترین تماس با سنگ در خارج کفش. زیره Vibram XS Grip 2 ، نوار تقویت شده دور کفش و زیر کفش با مقاومت بیشتر برای درگیری در قوس پا ، ضربه گیر مخصوص پاشنه برای کاهش تنش در این منطقه نام برد.

 

Zen

Scarpa Zen

کفش Scarpa Zen جزو بهترین کفشهای راهپیمایی و کوهپیمایی سبک در جهان است. این کفش طی چند سال اخیر تولید دچار تغییرات و بهینه سازی بسیار گشته. در نسخه ۲۰۱۶ با زیره تقویت شده Vibram Spyder چسبندگی بهتری نسبت به مدلهای قدیمی خود پیدا کرده. لایه ضربه گیر با چگالی متفاوت اتیلنی بسیار قوی EVA که نهایت راحتی را در پیمایشهای طولانی روزانه فراهم میکند. رویه تمام چرم ، لایه و آستر داخلی با تکنولوژی Vellutina و P-Flex برای تهویه بهتر و دوام قسمت داخلی کفش. استفاده از سیستم Reinforced Arch برای تقویت ناحیه قسمت قوس پا. نوار لاستیکی و ضربه گیر بسیار قوی در ناحیه پنجه. وزن این کفش در یک لنگه : ۴۴۰ گرم است.

 

 

Proton

Scarpa Proton GTX

کفش Scarpa Proton GTX یک کفش فوق العاده راحت و مدرن برای دوی کوهستان میباشد. در این کفش از جدیدترین تکنولوژیهای الیاف و پلیمر استفاده شده است. پوشش تمام Gore-Tex تقویت شده لایه داخلی امکان استفاده از این کفش را در تمام فصول و شرایط جوی میدهد. نفوذ ناپذیر بودن رویه این کفش ضمن مهندسی فوق مدرن ، باعث چالاکی کم نظیر دونده کوهستان میگردد. تلفیق رویه از چرم و پلی استر بوده که باعث انعطاف بسیار زیاد کفش گشته است. لایه ضربه گیر EVA با چگالی بالا برای جذب عوارض زمین ، زیره مخصوص دوی کوهستان Vibram Genesis برای راحتی و ایمنی ورزشکار و استفاده از پوشش ترموپلاستیک جاذب انرژی در پاشنه و پنجه پا تعبیه شده. وزن یک لنگه کفش : ۳۵۴ گرم میباشد.

تهیه و ترجمه : بکتاش خضرائی

منابع : Scarpa.com

Scarpa.net

outdoorsmagic.com

thealpinestart.com

www.ukclimbing.com

www.gearshout.net

 

استفاده از مطالب با ذکر مترجم و سایت www.wikimountain.ir بلا مانع است.

123 Comments

  1. درود و سپاس از محمد حسن عزیزم
   ممنونم از شما بابت مدیریت و طراحی بسیارعالی سایت ویکی کوه
   برقرار باشی

 1. دوستان من یه راهنمایی نیاز دارم .میخوام بدونم شرکت اسکار پا ایا برا کفش اورتلس جی تی ایکس سایز ۴۲/۵سوپرگتر مخصوص خود این کفش رو داره که بشه تهیه ش کرد در ایران

  1. درود
   متاسفانه شرکت اسکارپا هیچ نمونه گتر تولید نمیکنه و شما برای خرید سوپر گتر باید از برندهای دیگه تهیه کنید.

 2. با سلام
  چه نوع کفشی برای پیاده روی طولانی,استفاده در شهر و طبیعت گردی های سبک مناسبه
  چند نمونه معرفی کنین.قیمتش هم کمتر از ۵۰۰ هزار تومن باشه.

  1. درود بر شما
   کفش مناسب فعالیت شما برای پیاده روی طولانی در شهر و طبیعت باید بسیار سبک ، دارای تهویه بسیار خوب و چسبندگی بالایی باشد. از برندهای معروف کوهنوردی در صورتیکه در بازار ایران موجود باشد این کفشها بسیار مناسب است :
   Scarpa Proton
   La Sportiva Akasha
   Asolo Quadrant
   Mammut MTR 201
   قیمت اغلب این کفشها در بازار جهانی کمتر از ۱۴۰ دلار است. موفق باشید.

    1. درود
     اغلب این کفشهای یک لایه Gore-Tex در قسمت رویه دارند که خاصیت ضد آب با حفظ قابلیت تنفس دارند. گرچه به خاطر سبک سازی و شبکه های توری مانند اغلب کفشهای این دسته ، خاصیت ضد آب به اون شکل که در بوت ها هست رو ندارند. فقط در شرایط بارندگی و گذر از معابر خیس میتونین با اطمینان به حرکت خودتون ادامه بدین اما در وضعیتی که کفش در آب غوطه ور شه خیر مقاومت چندانی ندارند.

 3. سلام و درود فراوان آقای خضرایی،خوبید انشاالله؟ اسکارپا عجب کفشهایی زده مرسی بابت بروزرسانی عالی بود.در مورد کفش ۲ پوش لوا مدل اکسپدیشن ۶۰۰۰ اطلاعات میخواستم.ممنون.

  1. درود بر شما دوست گرامی
   خدمتتون عرض کنم شرکت ایتالیایی Scarpa به خاطر بکار گرفتن جدیدترین تکنولوژیهای مربوط به کفشهای کوهنوردی ، مجموعه بسیار متنوعی رو هر ساله به بازار معرفی میکنه. رقابت این شرکت با La Sportiva بسیار تنگاتنگ بوده و در رده کفشهای سنگین سرمایه گذاری بسیار زیادی کرده.
   کفش Lowa Expedition 6000 Evo RD از اسمش مشخصه که برای قلل ۶۰۰۰ متری کاربرد داره. کفش سه پوش بسیار خوبی است که به خاطر استفاده از مواد اولیه بسیار مرغوب میشه بهش اعتماد کرد. در گتر کفش از روکش ضد آب و ضد سایش CORDURA و زیپ ضد آب TIZIP که در نسل قدیمی Scarpa بوده استفاده. لایه داخلی از پوشش GORE-TEX و لایه های عایق متعددی استفاده کرده که برای صعودهای سنگین زمستانی بسیار مناسب است. زیره VIBRAM® Dolent که در این کفش استفاده شده یکی از بهترین و قوی ترین زیره های این شرکت است. قابلیت نصب کرامپون اتوماتیک و سیستم بندکشی مستقل هم از ویژگیهای خوب این کفش است. گرچه دوام و راحتی کفشهای ایتالیایی رو نداره اما جزو برندهای باکیفیت بازار است. موفق باشید

    1. درود مجدد
     وزن این کفش در یک لنگه ۱۳۰۰ گرم است که نسبت به سه لایه بودنش وزن خیلی خوبیه. تنهای نماینده رسمی Lowa که اسمش در لیست نمایندگان اون شرکت هست فروشگاه پامچال اسپرت است به شماره تلفن : ۸۸۶۱۷۰۱۸٫ اما خیلی از فروشگاههای معروف خیابان منیریه هم احتمال زیاد دارند. مثل فروشگاه قله قاف ، شیر پلا و…
     پیروز باشید

     1. سلام و درود مجدد.
      خیلی برام عجیب بود که فرق وزن این کفش با مدل بالاترش یعنی اکسپدیشن ۸۰۰۰ فقط ۱۰۰ گرم در هر لنگه بود در صورتی که خیلی برندهای دیگه دو پوش و ۳ پوش بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ گرم توی هر لنگه با هم اختلاف دارن.میخواستم بدونم تفاوت این ۱۰۰ گرم چیه در صورتی که هر دو ظاهرا ۳ پوش هستن که یکی واسه ۶۰۰۰متری و یکی دیگه واسه ۸۰۰۰متری ساخته شدن.

     2. درود بر شما
      تفاوت اصلی Scarpa Phantom 6000 با مدل ۸۰۰۰ در نوع الیاف و پوشش داخلی و خارجی کفش نیست ، بلکه مربوط به نوع زیره کفش است. در کفش Phantom 8000 از زیره Vibram Zero Gravity Lite استفاده شده که برای سبک سازی از لایه نازکتر در بدنه زیره استفاده شده که باعث کاهش قابل ملاحظه وزن زیره میشه. اما در کفش Phantom 6000 از زیره Vibram Zero Gravity استفاده شده که ضخیمتر و به اون شکل که در مدل ۸۰۰۰ سبک سازی شده در این مدل نشده. قسمت اصلی وزن در این بخش توی مدل ۸۰۰۰ صرفه جویی شده اما بجاش تمام لایه های عایق از روکش آلومینیم گرفته تا Primaloft و بقیه روکشهای خاص در مدل ۸۰۰۰ ضخیمتر هستند بطوریکه عایق سازی کفش ۸۰۰۰ نسبت به ۶۰۰۰ قوی تر است.ضمن اینکه از گتر بلندتری هم استفاده شده. پیروز باشید

 4. آقای خضرایی عزیز من فکر کنم اشتباهی شده من توی پست قبلی منظورم کفش lowa اکسپدیشن ۶۰۰۰ و اکسپدیشن ۸۰۰۰ بوده.شما تو توضیح زیره کفش اسکارپا رو توضیح دادید که خیلی ام برام مفید بود.بسیار ممنون از شما

  1. درود بر شما
   عذر خواهی میکنم قربان بابت اشتباهی که کردم.تصور کردم سوال شما مربوط به کفشهای Scarpa است.خدمتتون عرض کنم در مورد کفش Lowa Expedition 6000 با مدل ۸۰۰۰ دقیقا همون تکنیک Scarpa انجام شده بلکه تا حدی هم راحتتر.یعنی کمی اصلاحات روی زیره کفش انجام شده و تا جایی که من مطالعه کردم از لحاظ لایه بندی و قطر لایه های عایق بندی کفش هیچ فرقی مدل ۶۰۰۰ با ۸۰۰۰ ندارد. اختلاف اصلی این دو مدل در نوع گتر ( لایه سوم کفش ) است که در نوع ۸۰۰۰ بلندتر است. شاد باشید

 5. سلام آقای خضرایی وقتتون بخیر!
  سپاس بابت مطالب به روز و تحلیل های دقیق و فنی!
  راستش میخواستم ازتون توی خرید یک جفت کفش کوه نوردی زمستانی چهارهزاری مشاوره بگیرم.
  چیزی حول و حوش ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزارتومن.
  ممنون از راهنماییتون!

  1. درود و سپاس از محبتتون
   خدمتتون باید عرض کنم کفش زمستانی برای ارتفاع ۴۰۰۰ متر از کفشهای داخلی رو میتونم کفش لاوان مدل شروین معرفی کنم که متاسفانه افزایش قیمت بسیار زیادی داشته و به ۶۵۰ هزار تومان رسیده! عملکرد این کفش رو از نزدیک دیدم و برای پیمایشهای زمستانی قابل قبوله اما مدلهای ارزانتر این شرکت رو توصیه نمیکنم. از بقیه تولیدات داخلی هم کفشی که اختصاصی زمستانی باشه متاسفانه مدلی رو ندیدم. موفق باشید.

   1. سپاسگزارم!
    مدل های خارجی (بدون در نظر گرفتن قیمت) چطور؟
    البته تو این مورد در دسترس بودن فروشگاهی که کفش مورد نظر رو توی ایران داشته باشه واسم مهمتره.
    ممنونم!

    1. خواهش میکنم
     کفشهای زمستانی خارجی و با کیفیت برای صعودهای ۴۰۰۰ متری که در بازار ایران بشه پیدا کرد ، از این قرار هستند:
     La Sportiva NEPAL CUBE GTX
     La Sportiva NEPAL EVO GTX
     Scarpa Mont Blonc GTX
     Lowa Cevedale Pro GTX
     Lowa Mountain Expert GTX® Evo

 6. سلام بر جناب خضرایى : من در رنکینگ بهترین کفشهاى hiking در اینترنت جستجو کردم ودر سایتهاى مختلف ۱۰ کفش برتر .اسمهاى مانند : کن , نورث فیس , سالیوا, سالامون وغیره بود هیچ اسمى از مدلهاى اسکارپا ندیدم , از کدام سایت میتونم بفهمم که اسکارپا کفش خوبى هست . سوال دوم : در سایت scarpa.net اسم نمایندگى ایران دو منیره ذکر شده و مدلهاى که معرفى کرده در نمایندگى ایران موجود میباشد . اما در سایت scarpa.com مدلهای زیادى معرفى نشده وهیچ کدام از مدلهاى که در نمایندگى منیره هست معرفى نگردیده .لطفا رهنمای کنید .با سپاس از زحمات شما

  1. درود بر شما
   رنکینگ کفشهای کوهنوردی در چند منبع و نشریه الکترونیکی قابل مشاهده است. معتبرترین اونها Backpacker ، Mountaineer ، Outdoors و بسیاری دیگه هستند. در خصوص تست کفشهای Scarpa میتونم شما رو به این سایتها ارجاع بدم
   http://www.switchbacktravel.com
   http://www.outdoorgearlab.com
   https://thebigoutside.com
   http://www.thealpinestart.com/
   البته توجه داشته باشید رنکینگ کفشی مثل Scarpa در بازار آمریکا با تنوع بی مانندی که هست قابل مقایسه با خاورمیانه و آسیا نیست!
   در خصوص نمایندگی این شرکت باید خدمتتون بگم که درسته حتی در شهرستانهای ایران روی نقشه سایت اون شرکت ما نماینده داریم اما متاسفانه اغلب غیر فعال هستند! در کشورمون از هیچ برند کفش کوهنوردی معتبر نماینده رسمی فروش و توزیع وجود نداره متاسفانه. نماینده رسمی متاسفانه تعریف درستی نداره در کشورمون و هر فروشنده ای ادعای نمایندگی میکنه…نماینده رسمی یعنی داشتن تمامی مدلهای یک برند و تمامی سایزها + فروش ویژه و تخفیفات فصلی یک سری کالاهای مشخص همزمان با دیگر نمایندگان کشورهای دیگر. که چنین چیزی اینجا وجود نداره. برقرار باشید

 7. سلام دوباره!
  ممنونم بابت وقتی که واسه کاربرا میذارید… بدون هیچ چشم داشتی از طرف کاربرا و هیچ گونه تبلیغی واسه تولید کننده ها و برندها
  راستش چند وقت پیش توی کامنتای بالا مصدع اوقات شریف شدم و دنبال ی جفت کفش چهارهزاری زمستانی می گشتم و شما هم لطف کردید این مدل ها رو معرفی کردید.
  La Sportiva NEPAL CUBE GTX
  La Sportiva NEPAL EVO GTX
  Scarpa Mont Blonc GTX
  Lowa Cevedale Pro GTX
  Lowa Mountain Expert GTX® Evo
  راستش الان میخواستم سوالم رو تصحیح و اینطور مطرح کنم:
  ۱. آیا کفش های بالا زمستانی دماوند رو جواب میدن یا خیر؟
  ۲. علاوه بر مدل های بالا چه مدل های دیگه ای رو پیشنهاد میکنید واسه زمستانی دماوند؟
  ۳. گویا Scarpa Mont Blanc GTX Pro فقط روی برف و یخ قابلیت مانور خوبی داره و مسیرهای سنگلاخ و شنی رو جواب نمیده. اگر اینطوره محبت کنید کفش هایی رو معرفی کنید ک علاوه بر ساپورت کردن زمستانی دماوند توی برف و یخ، مسیرهای سنگی و سنگلاخی و شن اسکی رو هم جواب بده.
  ی نکته هم خدمتتون عرض کنم این کفشی ک‌ مدنظرم هست رو فقط واسه زمستون‌ میخوام
  ببخشید خیلی طولانی شد🙈🙈🙈
  در پناه حق

  1. درود بر شما جناب سجاد گرامی
   مرسی از لطفی که به من دارید. خدمتتون عرض کنم کفشهایی که قبلا معرفی کردم همشون برای صعود زمستانی دماوند جوابگو هستند اما! در شرایط نرمال. اما توصیه میشه برای صعود در شرایط سخت و مخصوصا جبهه شمالی از کفشهای دوپوش استفاده کنین. مشکل اکثر کفشهای تک پوش سنگین مثل Scarpa Mont Blanc/ La Sportiva Nepal و غیره ، آسیب پذیر بودن در مسیر های شن اسکی و سنگلاخی است. البته آسیب پذیری اینگونه کفشهای به نسبت کفشهای دو پوش به مراتب کمتره ، یعنی شما مراقبت بسیار کمتری رو باید برای اینجور کفشها بکار ببرین تا کفشهای دو پوش و سه پوش. اصولا برای کاهش استهلاک کفشهای سنگین زمستانی (اعم از تک پوش یا دو پوش) از یک کفش Backpacking برای دسترسی به بیس کمپ استفاده میکنن. اونجوری هم قسمت خشک و کم برف مسیر رو با کفش مناسبتری طی میکنین و هم کفش سنگینتون رو فقط در یخ و برف استفاده خواهید کرد و دیگه جای نگرانی نیست. در کل باید بگم ما کفشی رو نداریم که برای تمام شرایط یک صعود صد در صد آسیب پذیر نباشه. از نظر بنده همون کفشهای تک پوش زمستانی که خدمتتون عرض کردم برای شما کابردی تر است. موفق باشید

   1. سپاسگزارم
    جسارتا سوالات دیگه ای هم از محضرتون داشتم و اونم اینه که از بین‌ کفش های بالا کدومشون رو با توجه به نوع فعالیتم توصیه میکنید؟
    چراکه اختلاف قیمتاشون فاحش هست.
    مثلا دو مدل lowa که معرفی کردید ۳۷۵ و ۳۸۵ دلاره… از طرفی scarpa قیمتی تقریبا ۵۰۰ دلاری داره و la sportiva هم ۵۷۵ دلار قیمتشه.
    خوشحال میشم نظرتون رو هم در مورد کفش Garmont بدونم. با توجه به اینکه نمایندگی رسمی توی ایران داره.
    ممنون
    ان شاءالله سلامت و موفق باشید!

    1. خدمتتون باید عرض کنم از کفشهای سنگین تک پوش بازار ، بهترین و مدرنترین مدل رو باید بدون شک La Sportiva NEPAL CUBE GTX رو نام برد که البته با قیمت بسیار بالای ۲۳۰۰۰۰۰ تومان در کشور فروخته میشه. در واقع شما بر اساس برند و مشکلات واردات این کالاها باید خرید کنید دوست عزیز. به خاطر همین مسئله است که اکثر کفشهای بازار ایران قیمتی بالاتر از بازار جهانی دارند. اصولا برندهای تاپی مثل Scarpa و La Sportiva قیمت اسمشون رو هم از مصرف کننده میگیرند!اما برندی مثل Lowa چون در رده ای پایینتر قرار داره ، قیمت گذاری بهتری رو انجام میده. کفش جدید Garmont از کیفیت ساخت بسیار خوبی برخوردار است اما متاسفانه چون به تازگی وارد بازار ایران شده ، هنوز جواب خودش رو پس نداده. قطعا به خاطر تازه وارد بودن کاستیهایی در کفشهاش باید باشه اما به نسبت کفشهای خوبی به نظر میرسند

   2. درود جناب بکتاش خضرایی هزینه کفش سنگ Scarpa Drago چه میزان میباشد؟ چه سایز هایی موجود میباشد؟ باتشکر

    1. درود بر شما
     کفش Scarpa Drago رو متاسفانه در بازار ایران ندیدم و بعید میدونم این مدل وارد شده باشه. احیانا میتونین از نمایندگی های پخش Scarpa سوال بفرمائید. موفق باشید

 8. درود بر شما جناب خضرائی عزیز
  ممنونم از اطلاعت مفیدی که در اختیار دوستان قرار دادین.
  بنده در شهر گرگان هستم و میخوام مدل کفشScarpa Proton GTX رو سفارش بدم
  محبت بفرمائید بنده رو راهنمایی کنید.
  با سپاس فراوان.
  ایام بکام

  1. درود بر شما و ممنون از محبتتون
   خدمتتون عرض کنم که کفش Scarpa Proton GTX از سری کفشهای تراز یک دوی کوهستان است که به خاطر آستر تقویت شده تماما Gore Tex به ادعای سازنده بالاترین مقاومت رو در نفوذ پذیری آب داراست. لایه میانی ضربه گیر بسیار پیشرفته این کفش فوق العاده در راحتی ورزشکار موثر است. زیره بسیار مقاوم Vibram و داشتن وزنی معادل ۳۴۵ گرم در یک لنگه جزو سبکترین و راحتترین کفشهای دوی کوهستان جهان است. پیروز باشید

   1. درود جناب خضرایی
    سپاسگزارم از توضیحات جامع و مفیدتون
    با توجه به اینکه من گرگان هستم چطوری میتونم کفشScarpa Proton GTX رو تهیه کنم و قیمتش چقدر هست؟
    ممنونم از لطفتون..

    1. درود بر شما
     دوست گرامی متاسفانه تنها شرکتی که بیشتر کارهای برند Scarpa رو موجود داره فروشگاه قله قاف است در تهران که میتونین باهاشون تماس بگیرین و سوال بفرمائید. تلفنشون : ۶۶۹۷۵۹۰۳
     موفق باشید

 9. سلام و عرض ادب این حقیر مدتی هست در ناحیه پاشنه پا دچار خار پاشنه هستم درصورت امکان میخواستم بهترین نوع کفش موجود در ایران برای طبیعت گردی البته با توجه به مشکل بنده معرفی بفرمایید.از راهنمایی حضرتعالی کمال تشکر را دارم

  1. درود بر شما دوست عزیز
   راحتترین کفش برای طبیعت گردی و کوهپیمایی Scarpa Kinesis Tech GTX است. به خاطر لایه های ضربه گیر بسیار پیشرفته در قسمت کفی این کفش ، راهپیمایی با این کفش بسیار دلچسب است. تندرست باشید

 10. سلام و درود آقای خضرایی عزیز،ممنون میشم راجع به کفش Zamberlan KARKA 6000 منو راهنمایی بفرمایید.بیشتر راجع به راحتیش میخواستم بدونم.
  ممنون بخاطر وقتی که میزارید.

  1. درود بر شما
   کفش Zamberlan KARKA 6000 جزو کفشهای تک پوش سنگین طبقه بندی میشه و ویژگی های قابل توجهی داره. رویه این کفش از چرم استفاده نشده و از جنس مصنوعی Ceramic Cordura است. مشخصه این پارچه مصنوعی خصوصیت ضد آب بودن ۱۰۰% و ضد خراشه که با توجه به آستر چرمی که بهش اضافه شده در زیر ، نرمی خاصی داره و عایق کفش هم بهتر شده. لایه سومی که استفاده شده اتیلن استات وینیل است که به اختصار EVA گفته میشه ونقش عایق سازی رو کامل میکنه در این کفش. استفاده از لایه ۲ میلیمتری میکروفیبر در قسمت مچ و زبانه کفش ، حرکت پذیری کفش رو راحتتر میکنه. در قسمت ساق این کفش از سیستم FWS به معنی قنداق پیچ استفاده که کاملا به ساق متصل و اجازه تحرک اضافه رو نمیده. در قسمت مچ فوم قابل جداشدن و کفی کفش که از جنس پلی اتیلن با روکش آلومنیم است و قابل درآوردن و شستشوست. در قسمت میانی زیر کفش از لایه های ضربه گیر بسیار پیشرفته ای مانند پلی اتیلن ، فیبر شیشه به همراه پلی یورتان با چگالی متغیر استفاده شده که علاوه بر سبک سازی ، قابلیت جذب و دفع ضربان رو بسیار عالی انجام میده. نهایتا زیره Vibram Titon با بهترین نوع عاج برای درگیری بیشتر با یخ و برف این کفش لیموزین رو تکمیل کرده. وزن کفش ۲٫۶ کیلوگرم وبا قیمتی معادل ۸۰۰ دلار در بازار جهانی بفروش میرسه. از نظر راحتی در یخ و برف به گمان من راحتترین کفش باید باشه چون چند لایه است. و رقیب بسیار سختی برای برندهای Scarpa و La Sportiva با توجه به اینکه برای قلل ۶۰۰۰ متری به راحتی قابل استفاده است. موفق باشید

   1. درود مجدد و ممنون از راهنمایی خوبتون،این کفش که دو پوش هست چرا جزو کفشهای تک پوش سنگین طبقه بندی میشه؟
    تشکر و سپاس

    1. درود بر شما
     من بابت این اشتباه از شما عذر خواهی میکنم دوست عزیز. اطلاعات ناقصی که سایت رسمی Zamberlan منتشر کرده بود منو به اشتباه انداخت. این کفش دوپوش است اما متاسفانه تصویر درستی از اجزا داخلی این کفش منتشر نشده.شاد باشید

 11. سلام
  کفشهای اسکارپا بهترین نوع کفش در گروه کفش کوهنوردی است
  حالا سوال اینجاست؟؟
  این نوع کفش ها را کجا می فروشند
  فروشگاه قله قاف این نوع کفش ها را دارد اما متاسفانه شماره ۴۹ را ندارد
  برای شماره پای ۴۹ فروشگاهی را می شناسید معرفی کنید
  تماس
  ۰۹۳۸۸۵۰۰۴۹۷

  1. درود بر شما
   متاسفانه چون شرکت Scarpa نماینده پخش در ایران نداره ، کالاهای این شرکت به صورت محدود وارد کشور میشوند. به تازگی فروشگاه اینترنتی هم طناب در مشهد یکسری از کارهای این برند رو موجود کرده میتونین باهاشون تماس بگیرین و چک کنید. تلفن : ۳۸۸۱۴۸۵۰ ۰۵۱ – ۳۸۸۲۹۸۹۶ ۰۵۱
   موفق باشید

 12. درود بر شما جناب خضرایی عزیز
  امیدوارم حالتون خوب باشه و در پناه حق در کنار خانواده محترمتون روزگار رو به خوشی سپری کنید . غرض جویا شدن از احوالتون بود
  شاد و سلامت و سرافراز باشید .

  1. درود بر شما جناب زاد عبداله گرامی
   ممنون از احوال پرسی شما. امیدوارم شما هم اوقات خوشی رو در کنار خانواده محترمتون داشته باشید. تندرست باشید

   1. درود بر شما جناب خضرایی گرامی

    امیدوارم در سلامتی کامل باشید
    میخواستم بدونم kinesis pro با sl activ به غیر از تفاوتی که در ساق کفش دارند تفاوت دیگری هم دارد وآیا به sl activ مانند kinesis pro میشه اعتماد کرد یا خیر .
    سپاس از لطفی که دارید
    سرافراز و مانا باشید

    1. درود بر شما دوست گرامی
     کفش SL Activ ساختار کلیش عینا Kinesis Pro است اما یک تفاوت بزرگ داره که اون نداشتن آستر Gore Tex است! در این کفش از الیاف میوه نارگیل استفاده شده که عمل تنفس رو انجام میده البته نه به اندازه Gore Tex اما تا حدودی جوابگوست. از نظر من اگه بتونین Kinesis رو تهیه کنین بهتره اما اگه امکانش نبود مدل Sl Activ هم کاملا قابل قبوله چون لایه های آنتی شوک ، زیره پیشرفته Vibram ، رویه چرم یک تکه و … بسیار قابلیتهای خوب دیگه رو این کفش داراست. برقرار باشید

 13. با سلام
  میشه بفرمایید آیا استفاده از کفی طبی، داخل کفش های نیمه سنگین کوهنوردی کار صحیحی است یا خیر ؟و آیا باید دقیقا سایز کفش باشه ؟

  1. درود بر شما
   استفاده از کفی طبی در کفشهای مدرن کوهنوردی امروز کاملا مردود شده است. علتش اینه که کفشهای کوهنوردی هر کدوم قالبهای متفاوتی دارند و سازنده برای هر کفش کفی مخصوصی رو طراحی و تولید میکنه. برخلاف کفشهای قدیمی ، کفی های جدید دارای انحنای خاصی در قسمت پنجه و مخصوصا گودی پا دارند و اجازه تحرک اضافه به پا در داخل کفش نمیدن. ضمن اینکه رطوبت اضافی رو خیلی بهتر از کفی های قدیمی جذب و دفع میکنن.خاصیت ضد باکتری دارند و …بسیاری قابلیتهای دیگه. برقرار باشید

 14. درود فراوان بر شما جناب خضرایی با محبت

  امیوار حالتون خوب و سرشار از شادی باشید

  نظرتون راجع به
  asolo tribe Gv women’s با
  lowa vivione women’s چیست
  واگر از این دو برند در همین رده گزنیه بهتری روصلاح میدونید بفرمایید

  دیگر اینکه بین این دو کدوم بهتره ؟
  وآیا کفش دیگری از برند scarpaیا la sportiva که هم رده این دو باشه که در ایران قابل تهیه باشه رو در نظر دارید؟

  سوال دیگر اینکه برند aslo در کفش های کوهنوردی و دیگر تولیداتش موفق هست یعتی جزو برندهای درجه مطرح هستند یا خیر ؟
  از محبتی که دارید بینهایت سپاسگزارم

  1. درود بر شما جناب آقای زاد عبداله عزیز
   ضمن تشکر از محبتتون باید خدمتتون عرض کنم هر دو کفش Asolo Tribe GV Women و Lowa Vivone Women در رده کوهپیمایی قرار میگیرند و کیفیت ساخت بالایی دارند. البته اگر بخوام کمی جزئی به هر دو کفش نگاه کنم ، کفش Asolo وضعیت بهتری داره. کلا کفشهای Asolo به با دوامی و پرکاری معروف هستند.خصوصا کفشهای رده Trekking و Backpacking این شرکت که جوایز بسیار زیادی رو هم گرفته اند. از نظر من کفش Asolo کاملا قابل اعتماد است اما اگر از برند Scarpa یا La Sportiva بخواهید تهیه کنین مدل Scarpa Kailash GTX WMN و La Sportiva Trango Trek هم گزینه های بسیار خوبی هستند و در بازار ایران موجودند. شاد و تندرست باشید

 15. سلام بر استاد عزیز که بدون کوچکترین چشم داشت و ناراحتی سوالات همنوردان عزیز رو پاسخ میدهند.خواستم نظرتون رو راجب کفش های ۱_ Lasportiva NEPAL CUBE GTX
  ۲ – Lasportiva NEPAL EVO
  ۳ -Lasportiva TRANGO CUBE GTX
  ۳ -Scarpa Mont Blanc Pro GTX
  هدف من از خرید کفش صعود به ارتفاعات ۴۰۰۰ متری زمستانه می باشد یا حتی صعود زمستانه دماوند در شرایط خوب . لطفا به ترتیب اولویت دسته بندی کنید و درمورد گزینه دوم و کاربرد ان هم توضیح دهید . خیلی ممنون

  1. درود بر شما
   سپاس از لطفتون
   در خصوص کفشهایی که نام بردید میتونم بگم بهترین گزینه La Sportiva Nepal Cube GTX است که گرمترین کفش تک پوش جهان باید نام برد ازش. تنها مشکلی که این کفش داره اینه که در سطوح غیر برفی نباید استفاده شه چون به خاطر عایق بسیار قوی که داره باعث حبس گرما در کفش میشه و ممکنه باعث آزردگی پای کوهنورد بشود. کفش Lasportiva TRANGO CUBE GTX یک کفش ترکیبی زمستانی است اما عایق چندان خوبی نداره. از لحاظ سبکی و چالاکی بسیار گزینه خوبیه اما برای پیمایشهای سنگین و برفکوبی مناسب نیست. کفش Scarpa Mont Blanc Pro GTX کفش زمستانی بسیار قوی با کیفیت بالا و عایق سازی خوب و ایده آل است و برای پیمایشهای کلاسیک زمستانی بسیار مناسب است. رتبه بندی من :
   ۱ : Lasportiva NEPAL CUBE GTX
   ۲ : Scarpa Mont Blanc Pro GTX
   ۳ : Lasportiva TRANGO CUBE GTX
   پیروز باشید

 16. با سلام. ممنون از اطلاعات خوبتون.
  نظرتونو در مورد کفش دوپوش FITWELL 5000 میخواستم بدونم. این کفش نسبت به اسکارپا۶۰۰۰ تقریبا یک میلیون تومان ارزونتره.
  کاتالوگش داخل سایتش موجود هست و با اوجه به قیمتش به نظر انتخاب جذابی میاد

  1. درود بر شما
   کفش Fitwell 5000 یک کفش دو پوش خوب بنظر میرسه که از پوشش مصنوعی Cordura و Superfabric در رویه کفش استفاده شده. قطعا سیستم بند کشی و زیپ اون مثل Scarpa نیست و خب قطعا قیمت ۱ میلیون پایینتر مربوط به تکنولوژی فوق العاده جدید Scarpa نسبت به این برند نو ظهور است. از نظر من کفش دو پوش و سه پوش بهتره از برندهای معتبرتر خریداری بشه چون در برنامه های سنگین امکان حوادث ناشی از سرما بسیار زیاده و نباید ریسک کرد.شاد باشید

 17. درود بر استاد عزیز
  ی جفت کفش بدون ساق می خواهم برای راهپیمایی در شهر و طبیعت گردی و کوهپیمایی لطفا از برند اسکارپا یا هر برندی که خودتون صلاح می دانید معرفی فرمایید ساسگزارم

  1. درود بر شما
   از نظر من بهترین کفش برای استفاده شهری و راهپیمایی در طبیعت از برند Scarpa مدل Mojito است که کیفیت و طراحی فوق العاده ای داره. ضمن اینکه از تکنولوژی بسیار بالایی برخوردار است. شاد باشید

   1. با سلام خدمت شما
    به نظرتون چه کفشى براى صعود توچال در چهارفصل و صعود تابستانى دماوند مناسبه ؟
    من نظرم روى اسکارپا مون بلان بود که با خوندن نظرات قبلى شما متوجه شدم براى این کار از نظر وزن سنگین هست و روى سنگلاخ عملکرد خیلى خوبى نداره و احتمالاً یکم هم گرم میشه توى تابستان.
    پیشا پیش از وقتى که میگذارید و راهنمایى مى کنید سپاسگزارم

    1. درود بر شما
     کفش مناسب چهار فصل و صعود تابستانه دماوند از برند Scarpa مدلهای Kinesis Pro GTX/SL Active/R-Evolution Active GTX هستند که متاسفانه هیچکدام در بازار کشور موجود نیست. لذا توصیه میکنم از برند دیگری انتخاب بفرمائید. برقرار باشید

     1. درود مجدد
      خیلى سپاسگزارم که پاسخ دادید،
      امکان سفارش دادن از سایت آمازون کانادا را دارم، و روى برند خاصى هم اصرار ندارم، اگر لطف کنید و راهنمایى کنید که بهترین گزینه ها کدام ها هستند ممنون میشم.
      برقرار و شاد باشید
      🌹🌹🌹

     2. درود بر شما
      کفشی که مناسب شما باشه و در بازار ایران قابل تهیه نباشه Scarpa Kinesis Pro GTX است. از نظر من کاملا قابل اعتماد است. موفق باشید

   2. درود بر شما
    کفش Salomon Wings pro جزو کفشهای دوی کوهستان طبقه بندی میشه، که اخیرا ورژن جدید این کفش هم تولید شده.از لحاظ تکنولوژی و نوآوری میشه گفت جزو بهترینهای دنیاست. سیستم تنظیم زبانه کفش،بندکشی،لایه های جذب شوک زیره کفش،روکش آبگریز و منافذ دفع عرق پا و بسیاری از قابلیتهای دیگه که این کفش را ممتاز میکند.پیروز باشید.

 18. با سلام جناب خضرایی خدمتتون عرض کنم در اینتدنت که سرچ میکنیم بهترین کفش بکپکینگ در سال ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ برای تمام فصول یکی از اولین گزینه هایی که اعلام میکنند در سایتها کفش
  Salomom Quest 4d ll Gtx می باشد حال میخواستم نظرتون را راجب این کفش برای صعودهای یک روزه به همین قلل اطراف تهران زیر ۴۰۰۰ متر در تمام فصول اعلام فرمایید ممنون میشم

  1. درود بر شما
   در اینکه کفشهای برند Salamon جزو بهترینهای دنیا (خصوصا کفشهای سبک و نیمه سنگین) هستند شکی نیست. اما از نقطه نظر محاسن و معایب خب قطعا بی عیب نیست. مثلا اصلیترین عیب این کفش استفاده نکردن از زیره Vibram است.چون کلا Salamon قراردادی با شرکت Vibram نداره. مورد بعدی تکه دوزی های زیادی هست که این کفش داره و این یک نقطه ضعف برای کفش Backpacking است. برخورد با سنگ یا شاخه درخت میتونه کوک دوخت رو باز کنه و به راحتی رطوبت و خاک و شن به داخل کفش نفوذ کنه. گرچه از ویژگیهای بسیار خوب این کفش مثل : قالبگیری بسیار دقیق ، استفاده از آستر Gore Tex ، لایه ضربه گیر قوی در قسمت زیر کفش ، پوشش بسیار مقاوم در قسمت پنجه و بسیاری از موارد نمیشه گذشت اما از نظر من نمیشه گفت یک کفش تمام عیار برای چهار فصل اما برای استفاده سه فصل در ارتفاعات زیر ۴۰۰۰ متر قابل استفاده است. شاد باشید

 19. با سلام و درود خدمت استاد گرامی آقای خضرایی عزیز
  اقای خضرایی من از سنندج مزاحمتون میشم ولی کرمانشاه زندگی می کنم
  خدمتتون عرض بشه که به دلیل رفت و امدم بین این دو شهر و تفاوت کوه های سنندج( کوه های تپه ای و خاکی و برف گیر) با کرمانشاه( کوه های صخره ای و سنگلاخی و شنی) و تمایل صعود به کوه های هر دو شهر می خواستم لطف کنید و برامون به طور کامل توضیح بدین که چه مدل کفش هایی با چه نوع برندی بیشتر مناسب هستند و با توجه به صعودهای ما ین این دوشهر از دوام و کارایی بیشتری برخوردار هستند؟
  اگر امکانش هست مدل های مختلفی رو برامون معرفی کنین همچنین فروشگاه ها و شماره تلفن هاشون
  صمیمانه ازتون سپاسگزارم درپناه خداوند باشین

  1. درود بر شما
   با توجه به توضیحاتی که فرمودین ، شما باید کفش نیمه سنگین چرمی ترجیحا خریداری کنید و مدلهای بسیار زیادی در بازار کفش کوهنوردی وجود داره که بنظرم باید حضوری تشریف ببرین و ببینید و روی پا تست کنید. کفشهایی که مناسب فعالیت شما هستند و بیشترین دوام رو دارند این کفشهای هستند: Zamberlan 1006 Vioz Plus/Lowa Tibet GTX/La Sportiva Karakorum Trek/Garmont DAKOTA LITE GTX/Garmont TOWER TREK GTX
   این کفشها رو میتونین در محدوده منیریه خیابان ولیعصر تهران تهیه بفرمائید. به دلیل تعداد زیاد فروشگاهها متاسفانه امکان گذاشتن شماره تلفن نیست. موفق باشید

 20. با سلام
  ببخشید میخواستم ببینم scapa phantom guide برای چه صعودهایی مناسب هست؟
  آیا میتوان بعنوان دوپوش باهاش دماوند زمستانه صعود کرد؟
  آیا میتوان جهت محکم تر شدن روی آن یک گتر دیگر هم استفاده کرد؟

  1. درود بر شما
   کفش Scarpa Phantom Guide از سال ۲۰۱۵ دیگه تولید نمیشه و جای خودش رو به کفش Phantom 6000 داده. در زمان خودش کفش بسیار خوبی بود اما در سری جدید نواقصش برطرف شده و نسل جدید فوق العاده عالیه. استفاده از سوپر گتر کار صحیحی نیست از نظر من و عمر رویه کفش رو کم خواهد کرد. بنظر من تمرکزتون رو روی کارها و تولیدات جدید این شرکتها بذارید بهتره.شاد باشید

  1. سلام
   دوست گرامی اینجا فروشگاه اینترنتی لوازم کوهنوردی نیست

 21. سلام
  من کفش کوه برای ۳ فصل و در زمستان برای کوه نوردی یک روزه نیاز دارم که ضد آب باشه و به اندازه ای ضد اب باشه که در کوه نوردی درون برف به مدت ۵ تا ۶ ساعت رطوبت به اون نفوذ نکنه و گرم باشه . چه مدل هایی رو پیشنهاد میکنید ؟ ممنون

  1. درود بر شما
   کفشهای ذیل قابل استفاده برای شما هستند:
   ۱ : La Sportiva Karakorum Trek GTX
   ۲ : Scarpa Kinesis Tech GTX
   ۳ : Scarpa R-Evolution Pro GTX
   ۴ : Lowa Tibet GTX
   گرچه کفشهای بهتری هم در بازار جهانی وجود داره که متاسفانه در لیست کالاهای وارداتی نیست.موفق باشید

 22. با سلام و سپاس از راهنمایی بی منت تان جناب خضرایی عزیز
  به نظر حضرتعالی کفش کوهنوردی میلت مدل Bouthan GTX برای صعود سه فصل و یک روزه زمستانی مناسبه؟ محاسن و معایب آنرا ذکر بفرمایید. با عنایت به اینکه دیجی کالا شماره های متعدد این کفش رو داره
  تاریخ تولید کفش کوهنوردی در کجای کفش حک میشه؟ لطفا راهنمایی بفرمایید چگونه بفهمیم تاریخ تولید کفش کوهنوردی را؟ با سپاس مجدد

  1. درود بر شما
   کفش Millet Bouthan GTX در رده نیمه سنگین قرار داره که کیفیت ساخت بسیار بالا و طی این چند سال به خوبی امتحان خودش رو پس داده. بیشتر مناسب پیمایش در فصول گرم سال هست و البته برای برنامه یک روزه زمستانی هم قابل استفاده است. نوار کشی دور تا دور کفش ، حداقل دوخت در قسمت رویه ، آستر Gore Tex ، زیره Vibram و بسیاری از مشخصات بارز دیگه از خصوصیات مثبت این کفش است. تنها موردی که این کفش نداره و نسبتا ضعیف هست ، لایه آنتی شوک قسمت میانی بوده که به نسبت تولیدات جدید این سری کفشها کمی ضعیفتر است. از اونجایی این کفش چند ساله که تولید میشه باید از روی لیبل کارتن کفش یا چاپ داخل زبانه کفش تاریخ تولید رو چک کرد. گرچه متاسفانه در بسیاری از کفشها تاریخ تولید به لحاظ مسائل اقتصادی درج نمیشه یا بعضا با شیطنت فروشنده پاک میشه! گرچه فروشگاه دیجی کالا کفشهای Millet زو گارانتی نمیکنه اما تا حدودی قابل اطمینان است.موفق باشید

 23. سلام دوست عزیز نحوه شستشو و تمیز کردن مدلهای روکش شبیه جیر چگونه است ؟ آیا نیاز به واکس دارند؟

  1. درود بر شما
   برای شستشوی کفشهای چرمی و جیر باید از آب ولرم و برس نرم استفاده کرد و ابتدا تمام درزها رو از خاک و جرم پاک کرد و سپس در حالت خیس از اسپری های جدید بر پایه سیلیکون استفاده شود.واکس زدن با مواد روغنی صنعتی یا طبیعی کلا منسوخ شده و دیگه در کفشهای چرمی جدید کاربردی ندارند. شاد باشید

   1. سلام و درود بر شما ممنون از پاسخ شما .در مورد اسپری بر پایه سیلیکون توضیح بفرمائید(من به دلیل کار فنی تزریق پلاستیک نوعی اسپری سیلیکون میشناسم که جهت روانکاری قالب و جدا شدن قطعه استفاده میشود .منظور شما همان است یا خیر۹

    1. درود بر شما
     ترکیبات اسپری های جدید کفش بر خلاف گذشته بر پایه روغن نیستند و البته قطعا با اسپری های مصارف صنعتی متفاوت هستند. همونطور که میدونین ترکیبات سیلیکونی از مشتقات بسیار زیاد پلیمری تشکیل شده که در صنایع مختلف قابل استفاده است. در اسپری های کفش خاصیت نرم کننده و پروف کننده این نوع مواد بسیار کاربرد دارد و به خاطر روغنی نبود این نوع اسپری ، منافذ تهویه کفش بسته نمیشوند و برای کفشهای Gore Tex کاملا جوابگوست. از طرف دیگه چون ترکیبات سیلیکون پیوستگی زیادی دارند باعث خصوصیت نفوذ ناپذیری رطوبت هم تا حدود زیادی میشوند. پیروز باشید

 24. درود بهترین کفش backpacking واسه تابستون و برف سبک چی پیشنهاد میدین؟ چند تا مدل معرفی کنید و نظرتون درباره کفش های asolo ,Fitwell چی هس
  یه دنیا ممنون

  1. درود بر شما
   بهترین کفش Backpacking که تو بازار ایران قابل تهیه باشه خب طبیعتا بسیار محدودتر از بازار جهانی است اما این مدل کفشها رو میتونم بهتون پیشنهاد بدم:
   Scarpa Kinesis Tech GTX
   Scarpa R-Evolution Pro GTX
   La Sportiva Karakorum HC
   La Sportiva Trango Alp Evo
   در خصوص برندهای Fitwell و Asolo باید خدمتتون بگم کیفیت خیلی خوبی دارن و عموما کفشهای استانداردی تولید میکنند ، خصوصا برند Asolo. شاد باشید

 25. سلام ممنون از اطلاعاتتون
  من تجربه خرید کفش مناسب برای کوهنوردی رو ندارم و میخواستم بدونم که بهترین کفش برای یک خانم با قیمت مناسب با توجه به اینکه تازه کوهنوردی رو شروع کردم کدام است؟ و فرق بین کفش کوهنوردی با کوهپیمایی در چیست؟
  ممنون

  1. درود بر شما
   خدمتتون باید عرض کنم که بهترین کفش برای یک خانم باید قالب زنانه داشته باشه. اگر علاقه مند به کوهنوردی هستین توصیه میکنم کفش کوهنوردی که مهمترین وسیله یک کوهنورد هست رو از نوع خیلی خوب بخرید.تفاوت کفش کوهپیمایی با کوهنوردی در مواردی مثل : وزن کفش ، جنس و مقاومت کفش ، زیره کفش ، لایه بندی و ضربه گیر کفش هستند. در واقع کفشهای کوهپیمایی برای پیمایشهای سبک و کوتاه طراحی شده اند و کفشهای کوهنوردی برای پیمایشهای فنی و سنگینتر.شما نسبت به فعالیتی که دارین و فصلی که میخواین کوهپیمایی یا کوهنوردی بکنید باید کفش تهیه بفرمائید. پیروز باشید

 26. سلام وقتتون بخیر.
  استاد گرامی در مورد کفش اسکارپا مدل کیلاش جی تی ایکس توضیح مختصری میخوام، و اینکه میخوام بدونم برای برنامه های یکروزه زمستانه مطمئن هست یا خیر؟ متشکرم

  1. درود بر شما
   کفش Scarpa Kailash GTX در رده کوهپیمایی قرار میگیره و با توجه به رویه جیر و آستر GORE-TEX که داره میتونه مقاومت زیادی در برابر رطوبت داشته باشه اما اصلا مناسب پیمایش در برف و یخ نیست. در واقع این کفش بیشتر مناسب فصول خشک سال است و کاربرد زمستانی ندارد.موفق باشید

   1. متشکرم از راهنمایی شما. با توجه به توضیحات قبلی شما Scarpa mont blanc میتونه گزینه مناسبی باشه؟

    1. درود بر شما
     بله سرکار خانم کفش Scarpa Mont Blanc در رده تک پوش زمستانی گزینه بسیار قابل اعتمادی است.

 27. درود بر استاد بکتاش عزیز
  استاد اگه امکانش هست ی راهنمایی بکنین. من دنبال ی کفش کوهنوردی و کوهپیمایی نیمه سنگین برای صعودهای داخلی چند روزه سه فصل و یک روزه زمستانه هستم. با مشخصات زیره ویبرام رویه گورتکس و ترجیهن لایه اوا. با قیمت متوسط تا ۸۰۰ هزار نهایت ۹۰۰ هزار. ممنون میشم

  1. درود بر شما دوست عزیز
   با این مبلغی که شما اختصاص دادین باید کفشهایی مثل Lowa Tibet GTX تهیه بفرمایید و متاسفانه به خاطر افزایش شدید قیمت دلار این کفش از ۹۰۰ هزار تومان به حدود ۱میلیون و ۵۰ هزار تومان رسیده. کفشهای قیمت مناسبتری هم وجود داره از برند Garmont که اخیرا وارد بازار شده ولی به مانند Lowa Tibet امتحان خودشون رو پس ندادن. بهترین گزینه از نظر من این مدل است. تندرست باشید

 28. سلام استاد وقت بخیر
  احتیاج به یک کفش برای صعود سه فصل و دو روزه زمستانه سبک دارم.از بین مدل های زیر کدوم رو پیشنهاد می کنید؟
  scarpa knisses pro gtx
  millet heaven peak gtx
  asolo bajura_gv
  نظرتون درباره millet charpoul ltr gtx ]di?
  برای سه فصل مناسب هست؟گرم نیست؟

  1. درود بر شما
   از کفشهایی که نام بردید به عقیده من وضعیت Scarpa Kinesis Pro GTX بهتر و کاربردی تر هست. گرچه دو کفش دیگه هم کیفیت ساخت بسیار بالایی دارند و قابل اطمینانند اما توصیه میکنم نهایتا در برنامه یک روزه زمستانه استفاده بفرمایید مگر اینکه در منطقه ای باشید که درگیری زیاد با یخ و برف نداشته باشید. در مورد کفش Millet Charpoua GTX باید بگم کفش بسیار با کیفیت و خوبیه و مناسب برنامه های سه فصل است اما مناسب پیمایشهای طولانی و سنگین نیست. به خاطر داشتن آستر Gore Tex تهویه خوبی داره اما خب نسبت به کفشی با روکش پارچه ای قطعا سنگینتر و گرم تر است اما در عوض مقاومت بسیار بیشتری دارد. پیروز باشید

 29. وقت بخیر. لطفا راهنمایی بفرمایید چه جوری میشه تاریخ تولید کفش اسکارپا رو پیدا کرد؟

  1. درود بر شما
   در برخی کفشهای اسکارپا تاریخ تولید با چاپ سفید رنگ در داخل زبانه کفش درج شده است. پیروز باشید

 30. سلام و درود جناب خضرایی عزیز.
  به نظر شما برای کوهنوردی سه فصل برای ارتفاعات کوه های تهران و یکروزه زمستانی بهترین و محکم ترین کفش کدومه؟
  به نظر شما مدل اسکارپا چارموز خوب هست و اینکه از لحاظ کیفیت و ارزش خرید به نسبت قیمت کفش های اسکارپا مناسب هستند یا لوا.
  سپاس

  1. درود بر شما
   کفشهای سه فصل و یک روزه زمستانه باید از نوع نیمه سنگین انتخاب کرد و Scarpa Charmoz OD هم تا حدود بسیار زیادی این خصوصیت رو داره. البته وقتی بحث دوام مطرح میشه مقوله راحتی کفش زیر سوال میره چون کفشهای جدید از الیاف مصنوعی بهره میبرن و خب قطعا نسبت به کفشهای تمام چرم دوام کمتری دارند. از نظر کیفیت و ارزش خرید قطعا Scarpa وضعیت بهتری داره نسبت به برند Lowa. گرچه Lowa هم تولیدات بسیار خوب و قابل اطمینانی داره. پیروز باشید

 31. سلام و درود مجدد
  به نظر شما برای تمام طول سال مسیرهای شمال تهران بهتر نیست از دوپوتین مجزا یکی برای روزهای گرم و خشک تابستان و اواخر بهار و دیگری برای روزهای نسبتا سردو سرد زمستان استفاده کرد و اینکه آیا کفش های زیره pu برای تابستان از لحاظ سبکی و نرمی مناسب هستند با اینکه هنگام باز گشت به پنجه فشار می آورند.
  کفشی که مناسب تابستان شمال تهران و قیمت مناسب تولید داخل و خارج چه برندیست؟
  و اینکه امکان استفاده اسکارپا چارموز برای تابستان هست آیا سنگین نیست؟
  سپاس از راهنماییتون

  1. درود بر شما
   اصولی ترین انتخاب برای کفش کوهنوردی داشتن چند جفت کفش مناسب و جداگانه است برای برنامه های کوهپیمایی ، کوهنوردی نیمه سنگین ، کوهنوردی سنگین و کوهنوردی در زمستان. اگر قصد خرید دو کفش رو داشته باشین میتونین کفش نیمه سنگین مثل Kinesis Tech از برند Scarpa و کفش سنگین زمستانه مثل Mont Blanc GTX رو انتخاب بفرمائید. کفشی مانند Charmoz OD در کلاس تکنیکال هست و قطعا کار یک کفش نیمه سنگین یا سنگین زمستانه تمام عیار رو نمیکنه اما میشه به عنوان یک کفش چهار فصل تا حدودی روش حساب کرد. شاد باشید

 32. سلام استاد درود برشما
  اخیرا یک جفت کفش اسکارپا مدل ربل لایت گرفتم میخواستم نظر جنابعالی را در مورد این کفش بدونم و اینکه اگر از این کفش در فصل تابستان استفاده بشه آسیب میبینه و مصطهلک میشه.
  سپاس

  1. درود بر شما
   کفش Rebel Lite GTX در واقع یک کفش همه کاره است. یعنی برای صعودهای زمستانی فنی یک روزه ، تابستانی نسبتا سنگین و کوهپیمایی و عبور برای انواع موانع مناسب هست. اگر مراقب دوخت رویه کفش باشید که کوکهاش باز نشن، بعید میدونم در تابستان مشکلی ایجاد بکنه. چون شکاف کرامپون اتوماتیک در پنجه نداره، این کفش آسیب کمتری میبینه نسبت به مدلهای سنگینتر. در کل کفش بسیار خوب و مطمئنیه. شاد باشید

 33. سلام و درود مجدد
  استاد کفش ربل لایت که خدمت جنابعالی عرض کردم شماره ۴۴٫۵بود که وقتی میپوشیدم کاملا فیت و محکم پام داخلش قرار میگرفت و پنجه پام با جلوی کفش فاصله کم و تقریبا ۵میلی (از روی کفه کفش) فاصله داشت که امروز مرجوع کردم و سایز ۴۵را گرفتم که ظاهرا باید کمی بند هارو محکم تر ببندم تا اون حالت محکم بودن ایجاد بشه و از طرفی هم در این سایز فاصله پنجه کمی بیشتر شده به نظر شما سایز ۴۴٫۵بهتر بود یا سایز ۴۵٫
  سپاسگزارم

  1. درود بر شما
   کفش مناسب کوهنوردی باید در حالتی که بندهاش کاملا محکم بسته شده تست بشه با جوراب ضخیم. در این وضعیت باید بتونین اندکی انگشتهای پاتون رو تکون بدین اما در عین حال وقت راه رفتن نباید پاشنه پا در کفش لق بخوره.دقت کنین اگر کفش کوهنوردی بیش از اندازه بزرگ باشه ممکنه باعث ایجاد تاول در پا بشه. با فروشنده حتما مشورت کنید و در انتخابتون دقت بیشتری داشته باشید

 34. سلام و خسته نباشید خدمت شما دوست عزیز جناب اقای خضرایی،
  من کوهپیمایی معمولی انجام میدم و برای هریدکفش بمن, Millet super trident GTX, MIG1310پیشنهاد دادن، میشه راهنماییم کنید و نظرتون و اعلام کنید نسبت ب این مدل و یامدل کفشهای مناسب باکیفیت و قیمت مناسب برا کوهپیمایی های یکی دوروزه،درهفته.
  از شما بابت پاسخهای بینظیر و کارشناسی تون ،نهایت تشکر دارم.موفق باشید

  1. درود بر شما و سپاس از لطف شما
   کفش Millet super trident GTX از نوع سبک و مناسب کوهنوردی ۱ روزه فنی و غیر فنی است. از کیفیت ساخت بسیار بالایی برخوردار است اما مناسب پیمایشهای طولانی (بیشتر از ۱ روز) و حمل بار زیاد نیست! بیشتر برای صعودهای سرعتی و کوتاه و در هر شرایط آب و هوایی جوابگوست. برای پیمایشهای طولانی باید از کفشهای سنگینتر استفاده بفرمایید مانند Millet Elevation. پیروز باشید

 35. سلام وقتتون بخیر وشادی
  من نیاز به یک بوت برای شروع کوه نوردی در زمستان که مناسب دماوند و دیگر قلل باشد دارم
  اما از طرف دیگه میخوام این بوت ۴ فصل باشه که در استفاده در بقیه فصول و انواع مسیر ها آسیب نبینه و به منم آسیب نزنه
  واقعا ممننون میشم ازتون اگر راهنماییم کنین

  1. درود بر شما
   اگر قصد هزینه زیادی ندارید بهتره از کفشهای ایرانی استفاده کنین. اما خب این موضوع رو هم مد نظر داشته باشید که دوام و طول عمر این کفشها بسیار کمتر از انواع ممتاز ایتالیاییست. کفشهای برند کوهسار یا قارتال تبریز نمونه های قابل قبول برای چهار فصل دارند. موفق باشید

 36. درود، وقت بخیر
  ممنون از راهنمایی های فنی و مفید شما
  از بین کفش های کوهنوردی برند اسکارپا از لحاظ کیفیت و استحکام کفشی که مناسب کوهنوردی فنی و پیمایش های طولانی همراه با سنگلاخ و شن اسکی سه فصل و همچنین صعوهای یکروزه زمستانی برفی تا ارتفاع ۴۰۰۰ متر که به لحاظ عایق رطوبتی و گرمایشی قابل قبول باشد چه مدلی رو پیشنهاد می دهید؟
  البته دومدل از کفش های بک پکینگ Quest 4d salomon هم دارم.
  با اینکه هر دومدل لایه گورتکس دارند، اما در شرایط صعود یک روزه با برف کوبی سنگین که استفاده کردم متوجه شدم رطوبت به داخل کفش وارد می شود. این مشکل متاسفانه در هر دوجفت آزاردهنده بود.
  سپاس

  1. درود بر شما
   بنظر من کفش مناسب شما Scarpa Kinesis Pro GTX هست که هم بسیار راحت و خوش پوش هست و هم عایق بسیار خوبی برای پیمایشهای زمستانی ۱ روزه داره. ضمن اینکه برای فصول دیگر هم قابل استفاده است. ضربه گیر های بسیار قوی ای داره در قسمت کفی کفش و کاملا ایده آل برای پیمایشهای طولانیست. کفشهای برند Salomon بنظرم بیشتر مناسب کوهپیمایی و کوهنوردی در فصول خشک هستند و اصلا جوابگوی شرایط زمستانی نیستند. اصولا کفشهایی که رویه اونها تکه دوزی شده بسیار آسیب پذیری بالایی دارند و به مرور زمان رطوبت به راحتی به داخل کفش نفوذ میکنه. بنظرم ازون کفش فقط در فصول گرم استفاده بفرمایید یا در مسیرهای خشک. تندرست باشید

   1. درود مجدد
    ممنون از وقتی که گذاشتید.
    کفش Scarpa Kinesis Pro GT که فرمودید مدل زنانه است و یا مدل زنانه داره؟
    چون سایز پای من تقریبا ۳۸ میشه و اگر این سایز موجود نبود از برند اسکارپا چه مدل های زنانه دیگری با مشخصانی که در بالا گفتم پیشنهاد می دهید؟
    کفش Charmoz OD WMN از برند Scarpa آیا این مشخصات ( کوهنوردی سه فصل و یک روزه زمستان) و داره یا خیر؟
    سپاس

    1. درود بر شما
     خواهش میکنم
     کفش Kinesis Pro قالب عمومی داره و زنانه و مردانه نداره متاسفانه اما از نظر راحتی فوق العاده است. کفش Charmoz OD WMN قالب زنانه است و خب مدرنتر و جدیدتر از Kinesis با استایل متفاوت و قالبی فنی تر طراحی شده اما یک ایراد بزرگ داره و اون اینکه رویه کفش از پارچه های ضد آب تشکیل شده و چرم نیست. نتیجتا برای پیمایشهای زمستانی فنی کاملا مناسبه و وزن کمتری هم نسبت به Kinesis داره اما دوام کمتری نسبت به Kinesis خواهد داشت و بقول معروف کفش پیمایشی نیست. اصولا کفشهای مدرن و سبک با چنین قالبی نمیتونن دوام چندانی در برخورد با خاک و سنگ و بوته های خاردار داشته باشن و بیشتر مناسب معابر پر شیب برفی هستند. اگر راحتی بیشتر از دوام براتون ارزش داره میتونین این کفش رو انتخاب کنید اما انتظار حفظ قابلیتهای ضد آب اون رو بعد از چند سال نباید داشته باشید. تندرست باشید

     1. درود
      سپاسگزارم از راهنمایی و وقتی که گذاشتید
      شاد و خرسند باشید

 37. با سلام و ادای احترام
  ضمن سپاس فراوان از راهنماییهای بسیار ارزندتون میخواستم سوال کنم برای کوهپیمایی در کوههای سنگلاخی و گردنه ها در ۳ فصل کفش ایده آل و مناسب که هم مقاوم باشه و هم پا توش راحت باشه چی رو توصیه می فرمایین ؟
  با سپاس مجدد

  1. درود بر شما
   برای کوهپیمایی در کوههای سنگلاخی باید از کفشهای سری Backbacking یا نیمه سنگین استفاده کنین که بر اساس هزینه ای که میتونید بکنید بین ۴۰۰ هزار تومان تا ۲٫۵ میلیون تومان متغیر هستند. تندرست باشید

 38. با سلام
  لطفا راهنمایی بفرمایید
  نظرتون راجع به کفش R-evolution trek gtx برند scarpa
  برای کوه های داخل ایران در چهارفصل
  چون فروشنده میگفت به راحتی کوه های سنگین و چند روزه رو جواب میده
  و سوال بعد اینکه تاریخ تولیدشون چقدر مهمه و اهمیتش برای چیه؟
  ممنون از محبتتون

  1. درود بر شما
   کفش R-Evolution Trek GTX یک کفش بکپکینگ متوسط با قابلیت پیمایش ۱ روزه زمستانی است. یعنی اینکه شما برای برنامه زمستانی ۲ روزه یا بیشتر نمیتونین استفاده کنین و کفش آسیب میبینه. ولی برای برنامه چند روزه بهار و تابستان قابل قبول هست. تاریخ کفش خیلی مهمه چون چسبهای بکار رفته در کفش بعد از ۵ سال شروع به تجزیه و سست شدن میکنند. پیروز باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *