چطور در شرایط سخت آب پیدا کنیم؟

آب یکی از رکن های اساسی بقا در طبیعته. درسته که غذا هم اهمیت زیادی داره، اما بدون آب آدم فقط میتونه دو سه روز دوام بیاره، و این یعنی به خطر افتادن زندگی. متاسفانه خیلی از مناطق وجود دارند که امکان دسترسی راحت به آب رو ندارند، اما خوشبختانه، خیلی وقتها خود طبیعت به فکر راه چاره میفته.

یکی از راه های خیلی آسون برای به دست آوردن آب نوشیدنی اینه که از تبخیر آب داخل ساقه و برگ گیاهان استفاده کنیم. یکی از خواص ویژه گیاهان اینه که نا خالصی های آب رو دفع می کنن و به همین خاطر با جمع کردن تبخیر آب به وسیله کیسه پلاستیکی، میتونید آب نوشیدنی برای خودتون درست کنید. این روش رو با همدیگه یاد میگیریم.

همه اونچه که لازم دارید:

چطور در شرایط سخت آب پیدا کنیم؟

چطور در شرایط سخت آب پیدا کنیم؟

بهترین گیاهان برای این کار، گیاهانی هستند که برگ های بزرگتری دارند. بدیهیه که از گیاهان سمی باید دوری کنید. گیاهی رو انتخاب کنید که بیشتر نور آفتاب نصیب اش میشه. اینطوری پروسه تبخیر آب میتونه سرعت پیدا کنه.

چطور در شرایط سخت آب پیدا کنیم؟

کیسه پلاستیکی رو روی سر گیاه بکشید و تا جایی که میشه محکم گره بزنید. فقط مطمئن بشید که خود کیسه پایین تر از نقطه گره قرار گرفته باشه. برای به دست آوردن آب بیشتر، میتونید روی چندین شاخه این کار رو انجام بدین.

چطور در شرایط سخت آب پیدا کنیم؟

خوبی این روش اینه که هیچ ضرری به گیاه نمی رسه و شما میتونید هر روز این کار رو با قسمت دیگه ای از درخت انجام بدین و تا وقتی که گیاه زنده است، محل تامین آب آشامیدنی خودتون رو داشته باشید.

منبع : گردالی

بازنشر: ویکی کوه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *