آزاده مقدم متولد سال ۱۳۶۳ تهران و دانش‌آموخته رشته مهندسی فناوری اطلاعات در دانشگاه آزاد واحد تهران جنوب می‌باشد.

وی در اردیبهشت سال ۱۳۹۳ با عضویت در باشگاه اسپیلت به کوهنوردی جدی روی آورد و متعاقب آن در پاییز همان سال بعد از ۶ ماه تلاش در این باشگاه به اردوهای انتخابی هیئت کوهنوردی استان تهران وارد شد.۰۳

نامبرده بعد از ماه‌ها حضور در این اردوها به عنوان نفر برگزیده باشگاه اسپیلت جهت صعود قله ۷۵۴۶ متری موستاق‌آتا (چین) انتخاب گردید.

در مرداد ماه ۱۳۹۴ آزاده مقدم به همراه تیم هیئت کوهنوردی استان تهران به سرپرستی کاوه کاشفی مؤفق به صعود قله موستاق‌آتا شد.

از آن تاریخ تاکنون وی صعودها و تمرینات گوناگونی را تحت برنامه‌های رسمی و غیررسمی باشگاه اسپیلت طی نموده است و در حال حاضر با آمادگی کامل جهت صعود یکی از قله‌های ۸۰۰۰ متری جهان عازم کشور پاکستان می‌باشد.

آزاده مقدم و باشگاه اسپیلت این صعود را به یادبود لیلا اسفندیاری که در سال ۱۳۹۰ در بازگشت از این قله برای همیشه جاودانه شد، اجرا می‌نماید.

از طرف اعضای باشگاه اسپیلت برای آزاده عزیز و تمام همنوردان کشور که در راه صعود به قله‌های مرتفع جهان هستند آرزوی سلامتی و موفقیت داریم.

*******

قله گاشربروم ۲ به ارتفاع ۸۰۳۵ متر به عنوان سیزدهمین قله از قلل چهارده‌گانه مرتفع جهان است که در منطقه قراقروم پاکستان واقع می‌باشد.

اولین صعود این قله در سال ۱۹۵۶ توسط تیمی از کشور اتریش صورت گرفته است و در سال ۱۹۹۷ تیم ملی ایران متشکل از رسول نقوی، محمدحسن نجاریان و حمیدرضا اولنج موفق به صعود آن گردیدند.