پزشک جهرمی کلیمانجارو را فتح کرد!

پزشک ۶۵ ساله جهرمی، فاتح قله ۵ هزار و ۸۹۵ متری کلیمانجارو در آفریقا شد.

خبرگزاری فارس: پزشک جهرمی کلیمانجارو را فتح کرد

به گزارش خبرگزاری فارس از جهرم، نادر دهقانی، چشم‌پزشک جهرمی که ۶۵ سال سن دارد، با سفر به تانزانیا موفق شد تا بلندترین قله آفریقا را فتح کند.

این پزشک جهرمی صبح امروز در جمع خبرنگاران درباره صعود خود به کلیمانجارو اظهار داشت: ما در قالب یک گروه سه‌نفره به سمت قله کلیمانجارو حرکت کرده و از مسیر مارانگو که دشوارترین راه برای رسیدن به این قله است راهی کلیمانجارو شدیم.

وی بابیان اینکه به اعتقاد کارشناسان شانس صعود از این مسیر تنها ۴۰ درصد است، افزود: از ۲۰۸ کوهنوردی که از مسیرهای مختلف به سمت قله حرکت کردند تنها ۳۷ نفر موفق به صعود شدند که گروه ما از نخستین‌ گروه‌هایی بود که توانست زودتر به قله کلیمانجارو برسد.

دهقانی بیان کرد: صعود ما به بلندترین قله آفریقا ۳٫۵ روز طول کشید و در کوتاه‌تر از مدت پیش‌بینی‌شده موفق به فتح این قله شدیم.

این پزشک جهرمی تصریح کرد: صعود یک پزشک ایرانی با سن بالا به این قله مورد استقبال تلویزیون تانزانیا قرار گرفت و سبب گفت‌وگوی من با رسانه‌های این کشور شد.

به گزارش فارس، کلیمانجارو، بلندترین قله قاره آفریقا با ۵ هزار و ۸۹۵ متر ارتفاع، آتش‌فشانی نیمه‌خاموش محسوب می‌شود که در کشور تانزانیا و در مرز این کشور با کنیا قرار گرفته است.

منطقه کوهستانی کلیمانجارو که یکی از مهم‌ترین مقاصد گردشگری شرق آفریقاست، به توریست‌ها امکان می‌دهد تنها به فاصله پنج روز کوهنوردی، دو محیط گرمسیری و یخچالی را در کنار یکدیگر تجربه کنند و همین قابلیت استثنایی موجب شده تا سالانه بیش از ۴۰ هزار گردشگر روانه این منطقه شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *