mis1967_0247

 

سری جدید از تولیدات شرکت بزرگ Millet با نام TORONG

این سری محصولات از تکنولوژی بسیار پیشرفته در زمینه دوخت و نوع پارچه بهره مند شده به طوریکه با حداقل وزن ممکن این کوله ها قابل استفاده هستند. این کوله در دو قالب زنانه و مردانه طراحی شده که با اسکلت افراد نهایت انطباق را داشته باشد. سایز بندی این کوله پشتی در حجم ۳۲ و ۴۲ لیتر طبقه بندی شده که وزن کوله پشتی بین ۱٫۴ تا ۱٫۶ کیلوگرم نسبت به حجم آن متغیر است. قالب استاندارد ، وزن پایین ، تهویه فوق العاده و سیستم دینامیکی نقطه اتصال شکمی باعث چابکی فوق العاده کوهنورد در صعودهای سبک و خصوصا آلپی می شود. طراحی ویژه این کوله مربوط به نوع خاص درب اصلی این کوله است که بر خلاف کوله های معمول که در محور عمودی باز و بست می شوند ، در این کوله در محور افقی قرار گرفته است. تسمه کشی های دوگانه در چهار قسمت با زاویه ۷۵ درجه ( عینا سیستم فیکس پاشنه در کفشهای مدرن کوهنوردی امروز) باعث ثبات بسیار بهتر کوله پشتی و حفظ قواره و فرم کوله پشتی در هر شرایطی میگردد که در اغلب تولیدکنندگان صاحب نام این صنعت چنین ابتکاری تا کنون به کار گرفته نشده است. این سیستم توسط کمپانی معتبر Chamonix Guides تست و تایید گردیده است.

 

 

 

mis1967_0247_2

 

به خاطر سیستم جدید باز و بست کوله پشتی ، پوشاک و وسایل کوهنوردی در محافظت حرارتی و برودتی بهتری قرار میگیرند و کمترین اثر را از شرایط بیرون دریافت میکنند. فضاسازی محفظه های بیرونی و محفظه اصلی فوق العاده و مثال زدنیست. سیستم تهویه این کوله پشتی عملکرد بسیار خوبی با کمربند اتصال دارد. بطوریکه با خاصیت جابجایی که کمربند کوله پشتی در ناحیه کمر دارد ، علاوه بر افزایش قابل توجه قدرت مانور ورزشکار ، تهویه بسیار بهتری نیز به ارمغان می آورد. فوم استفاده شده در این کوله پشتی از ضخامت و چگالی متفاوت در هر قسمت برخوردار است و لذا نهایت راحتی را برای ورزشکار به ارمغان می آورد. مشخصه های اصلی را میتوان : طراحی صاف و یکدست قسمت خارجی کوله پشتی با کیفیت ساخت فوق العاده ، کیسه های تعبیه شده در قسمتهای جلویی و پشتی کوله پشتی برای دسترسی سریعتر. اتصال دینامیکی کمربند کوله پشتی و سیستم تهویه قوی ، بند مخصوص نصب کلنگ یا تبر یخ ، استفاده از مواد ضد آلرژی در قسمت نشیمنگاه و کمر نام برد.

 

 

mis1967_0247_1

 

 

 

جنس روکش این کوله پشتی از پارچه Cordura که از تکنولوژی بسیار بالای نفوذ ناپذیری و ضد سایش بهره برده و برش آن با لیزر انجام شده است. قیمت آن در بازار ایران بین ۶۲۰ تا ۶۸۰ هزار تومان متغیر است.

منبع : www.millet-mountain.com

تهیه و ترجمه : بکتاش خضرائی

استفاده از این مطلب با ذکر منبع و مترجم بلا مانع است