صبح امروز پنج شنبه 12 دی ماه 1392، استاد محسن نوری پس از چند سال دست و پنجه نرم کردن با بیماری درگذشت.

محسن نوری سالها در سمتهایی نظیر مسئول کارگروه کوهنوردی و کارگروه مربیان در فدراسیون فعالیت داشت و اغلب قلل و دیواره های مرتفع کشورمان را صعود کرده بود. او در دهه شصت در کنار کوهنوردانی چون زنده یاد محمد داوودی فعالیتهای شاخصی را بر روی دیواره ها و کوههای ایران انجام داده بود که به عنوان نمونه می توان به سه بار صعود زمستانی گرده آلمانها در علم کوه اشاره کرد.
نوری همچنین در اولین تلاش ایرانیان، بعد از انقلاب، بر یک قله 8000 متری حضور داشت و عضو تیم ملی کوهنوردی ایران در سال 1376 بود که به قله گاشربروم II صعود کردند.
محسن نوری در سال 1384 به دنبال ضایعه تومور مغزی تحت عمل جراحی مغز قرار گرفت ولی با تمرینهای زیاد دوباره توانست به عرصه ورزش بازگردد و فعالیتهای بی وقفه خود را در زمینه کوهنوردی و آموزش پی گیرد تا جایی که یک سال بعد از جراحی، تلاش دشواری را بر روی قله مرتفع موستاق آتا در کشور چین انجام داد.
محسن نوری مربی پیشکسوت و البته آشنا به دانش روز کوهنوردی بود و تا دو سه سال قبل که مجددا بیماری اش عود کرد در اغلب کلاسهای مربی گری سنگنوردی و یخ و برف به عنوان مدرس و سرپرست حضور داشت. به گونه ای که امروز جمع کثیری از مربیان فعال کوهنوردی، سابقه شاگردی محسن نوری را در کارنامه خود داشته اند.
محسن نوری در بهمن ماه 1390 به دنبال بازگشت بیماری‏ اش مجددا تحت عمل جراحی مغز قرار گرفت اما از آن پس دیگر سلامتی اش را باز نیافت و به مرور توان بینایی و حرکت را از دست داد و سالهای سختی را در بستر بیماری گذراند.
او صبح 12 دی ماه 1392، با تنی رنجور اما با یادگارهای بسیار، با خانواده، دوستان و همه کوهنوردان ایران وداع کرد.
 
یادش گرامی باد.
کوه نیوز
 
---------------------------
زمان و مکان مراسم تشییع:
 بر اساس خبر اعلام شده از جانب فدراسیون کوهنوردی، مراسمهای تشییع و ترحیم وی به شرح ذیل انجام خواهد شد.
آئین تشییع: روز شنبه ۱۴ دی ماه ساعت ۹:۳۰ صبح از مجموعه ورزشی شهید شیرودی ( وسیله ایاب و ذهاب برای عزیمت به بهشت زهرا نیز مهیا می باشد)

مراسم ترحیم از سوی خانواده‌ی آن مرحوم: روز دوشنبه ۱۶ دی ماه ساعت ۱۶ الی ۱۷:۱۵ در مسجد حضرت رسول (ص) واقع در میدان سعادت آباد

مراسم یادبود از سوی فدراسیون با مشارکت جامعه کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی: روز سه  شنبه ۱۷ دی ماه ساعت ۱۵:۳۰ الی ۱۷ در مسجد الجواد (ع) واقع در میدان هفت تیر.

شایان ذکر است که پیش از این مراسم تشییع از مقابل منزل آن زنده یاد اعلام شده بود که به شرح فوق تغییر کرد.