عملیات انتقال جسد کشف شده از قله ۳۹۲۰متری جفتان +۱۸

روز جمعه مورخ ۸آذر ماه ۱۳۹۲ ساعت ۱۲ظهر با اطلاعرسانی گروههای کوهنوردی استان(بهمن و فراز بم) به پایگاه امدادو نجات کوهستان کرمان مبنی بر یافتن جسدی مجهول الهویت در صد متری قله گزارش داده میشود.

پس از هماهنگی واحد کشیک استان با مراجع زیربط تیم جستجو ونجات در کوهستان شهرستان کرمان به سرپرستی محمدحسن پورشیخعلی و دو امدادگر(رضایی و فرامرپور)با خودرو کوهستان به منطقه جهت ارزیابی اعزام میشوند.

بعد از تشریح ماجرا توسط کوهنوردان حاضر بر سر جسد و مشاهده فیلم وعکسهای تهیه شده از جسد و محل آن بدلیل تاریکی هوا انتقال جسد از قله  باوجود یخزدگی صخره ها و برف گرفتگی مسیر و همچنین دستورات قضایی به روز دیگر موکول میشود.

با برگزاری جلسات وشرح چگونگی شرایط جوی و مسیرهای صعود و بدلیل نبودن بالگرد امدادونجات استان کرمان که در منطقه زلزله زده بوشهر بسر می برد تیم امدادکوهستان استان با نیروهای زبده به منطقه اعزام میگردد.

مسئول عملیات استان و معاون شهرستان کرمان بهمراه ۶ نجاتگر کوهستان یکشنبه در پایگاه امداد جاده ای سیرچ حضور یافته و با برگزاری جلسه ای توجیهی بین تیم های حاضر موارد لازم ذکر و بررسی میشود.

 

ساعت ۶ صبح دوشنبه را نشان میدهد.تیمهای امدادی با ۴خودرو نجات به سمت مسیر صعود حرکت مینمایند.

تیم عملیاتی به سرپرستی مهدی جاویدان وهمراهی ۶امدادگر و ۴ نفر افراد بومی در ساعت ۹:۳۰ پس از طی مسیر صخره ای و یخ زده در باد شدید به قله رسیده و جسد را در یکصد متری قله می یابند.

پس از مستند سازی صحنه جهت مراجع قضایی ٬جنازه در کیسه جسد قرار داده شده وبا پیچدن برزنت بدور آن برای حمل بسته بندی می شود.

حمل جسد از دیواره های یخ زده و مسیرهای برف گرفته با حمایت و فرود دنبال میشود در ساعت ۲ بعدازظهربا تلاش چشمگیر امدادگران و همدلی آنها جسد تحویل تیم پشتیبان و سپس به خودرو کوهستان انتقال داده میشود.

و در محل تندیس شهدای غدیر تحویل مراجع قانونی میگردد.

خدایش رحمت کند.

 

 

8

 

 

باتشکر از تمامی امدادگران و تیمهایی که مارا در این عملیات یاری رساندند.

و تشکر ویژه از

مسئول عملیات جمعیت هلال احمر استان آقای رستگاری

معاون جمعیت شهرستان کرمان آقای صفرزاده

رییس جمعیت هلال احمر شهداد آقای پورحسینی

سرپرست تیم پشتیبان آقای عاشری و

سرپرست گروه حمل جسد از ارتفاع آقای جاویدان و امدادگرانش آقایان محمد رضایی٬محمدعلی کاظم پور٬علی حسینی٬حسین شهریاری٬سعید رستگار.

منبع : جستجو و نجات در کرمان,ویکی کوه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *