طالبی مقدم در گفت و گو با کوه نیوز:

چند سال آخر فدراسیون کوهنوردی سالهای تحقیر مربیان شده بود

نماینده انتخابی مربیان کوهنوردی کشور برای حضور در مجمع فدراسیون گفت: چند سال آخر، سالهای تحقیر مربیان بود. از رئیس جدید انتظار داریم که مربیان را دریاید.

 

انتخابات فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی ایران روز گذشته 19 آذر برگزار شد و در نهایت رضا زارعی به عنوان رئیس فدراسیون انتخاب شد.

حسین طالبی مقدم که تا یک روز پیش از برگزاری مجمع فدراسیون فکر می کرد بر اساس آخرین انتخابات انجام شده برای معرفی نماینده مربیان کشور که با بیشترین آرا انتخاب شده بود، قرار است روی صندلی نمایند مربیان مجمع بنشیند و رای خود را بدهد، پس از اینکه متوجه شد به جای وی، نام شخص دیگری که به هیچ عنوان در انتخابات مربیان نبوده از سوی وزارت ورزش معرفی شده، صبح روز انتخابات مجمع خود را به همراه نماینده ورزشکاران که وی نیز با همین مسئله مواجه شده بود به محل آکادمی ملی المپیک رساند تا اعتراض خود را اعلام کند.

هر چند که وی نتوانست بر صندلی خود بنشیند، اما در خصوص نتیجه انتخابات ابراز رضایت کرده و به سئوالات کوه نیوز به شرح زیر پاسخ داد:

 

 

*در خصوص انتخاب آقای زارعی چه نظری دارید؟

از بین کسانی که کاندیدا شده بودند، فقط زارعی و کاشفی خوش فکر بودند و از نظر من صلاحیت این پست را داشتند. نسبت به رئیس جدید خوش بین هستم و آینده روشنی را پیشبینی می کنم، چرا که وی در کوران این ورزش بوده و از نزدیک به واسطه مدرس بودن با ورزشکاران این رشته در تماس هست.زارعی در سالیان گذشته شاگردان زیادی در این ورزش داشته است.

*آیا پیگیر اخبار انتخابات بودید؟

با توجه به این که یکی از نمایندگان انتخاب شده برای حضور در مجمع فدراسیون بودم کاملا پیگیر بوده و برایم مهم بود که چه کسی ریاست را بر عهده خواهد گرفت.

*فکر می کنید آقای زارعی در سمت جدید خود بتواند از پس مشکلات بر بیاید؟

فدراسیون گذشته نخواست تا از حقوق مربیان دفاع کند و سیستم مربی زدایی را ایجاد کرد. فدراسیون در کمیته غارنوردی سعی کرد بخش برگزاری کلاس ها را تماما در اختیار خود بگیرد. پس از رفتن زارعی از کمیته کوهنوردی هم همین بالا سر بخش های سنگ نوردی و برف و یخ آمد، در بخش کوهپیمایی هم همین اتفاق رخ داد. امیدوارم رئیس جدید با توجه به این که خود نیز با این مشکلات درگیر بوده بتواند از پس اینگونه مسائل بر بیاید.

* رئیس جدید قول داده که درهای فدراسیون را روی جامعه کوهنوردی باز کند نظر شما چیست؟

باید بگویم چند سال آخر فدراسیون، سالهای تحقیر مربیان بود، 90 درصد مربیان درجه دو از گردونه فدراسیون بیرون رانده شده بودند. مربیان به نامی مانند حسن جواهرپور عباس علی نژاد و ... که جا دارد تا فدراسیون جدید قشر مربیان خود را دریابد و به حرفهای آنها گوش فرا دهد.

*چه انتظاری از رئیس فدراسیون دارید؟

من خود را نماینده مربیان می دانم و از فدراسیون انتظار دارم که به مربیان با تجربه ای که در این سالها از گود بیرون مانده بودند توجه کند.