تور مسابقات جهانی یخ نوردی به میزبانی کره جنوبی دی ماه سال جاری آغاز می شود.

این سری از رقابت های هر ساله با نام تور جهانی به میزبانی کشورهای مختلف به منظور رقابت یخ نوردان جهان در دو رشته سرطناب و سرعت و کسب امتیاز جهانی برگزار می شود.

درپایان این دوره از مسابقات، امتیازات یخ نوردان جهان در مجموع و بر اساس تعداد رقابت های شرکت کرده جمع بندی و از سوی فدراسیون جهانی اعلام می شود.

امسال اولین مرحله این مسابقات در کره جنوبی 10 و 11 ژانویه 2014 برگزار خواهد شد، به علاوه این که امسال مسابقات کره جنوبی عنوان قهرمانی آسیا را نیز یدک می کشد.

 

در ادامه این تور، رومانی از 16 تا 18 ژانویه دومین میزان خواهد بود، سوئیس از 24 تا 25 ژانویه، فرانسه 31 ژانویه و اول فوریه، ایتالیا 7 از تا 9 فوریه و روسیه نیز از 28 فوریه تا 2 مارچ میزبان این سری از مسابقات خواهند بود.

هنوز مشخص نیست که یخ نوردان ایران نیز در این دوره از مسابقات شرکت خواهند کرد یا نه.

سال گذشته دو یخ نورد تیم ملی ایران زهره عبدالله خانی و مسعود زینالی فرصت شرکت در دو مرحله از این مسابقات را به هزینه شخصی کسب کردند که بر اساس امتیاز کسب شده ایشان جز 30 ورزشکار نخست جهان قرار گرفته و از سوی فدراسیون جهانی مجوز حضور در المپیک سوچی را به دست آوردند.

امسال در المپیک زمستانی سوچی (7 تا 23 فوریه 2014 )،  برای اولین بار و به شکل نمایشی مسابقات رشته یخ نوردی برگزار می شود تا در آینده نه چندان دور به شکل رسمی وارد المپیک شود.