گروه کوهنوردی استقلال

گروه کوهنوردی استقلال

esteghlalgr

تاریخچه
گروه کوهنوردی و اسکی استقلال شیراز در سال ۱۳۳۷ هجری شمسی با همت مرحوم اسداله ایزدخواه و آقایان حاج کریم برهانی ، حاج ناصر ولدان ، علی اکبر نعمت الهی ، حسین عارف ، رسول عارف ، مجید کازرونی و بعد از آنها محمد مخدومی ، بهرام خلدبرین و جعفر مهندسی تشکیل و اولین جلسه آنها در محل باشگاه ورزشی کارخانه سیمان با حضور آقای مهندس متقیان تشکیل گردید و از همان زمان فعالیت رسمی خود را تحت عنوان گروه کوهنوردی تاج شیراز آغاز نمود.


گروه کوهنوردی و اسکی استقلال شیراز به عنوان اولین گروه مستقل استان در طول حیات نزدیک به ۵۰ ساله خود توانسته به موفقیت های بزرگی در امر گسترش و اشاعه ورزش کوهنوردی در سطح کشور خصوصا استان فارس دست یابد و در همین راستا مربیان کارآزموده و با تجربه زیادی را به جامعه کوهنوردی کشور تقدیم نموده است که این اقدامات جهت بالا بردن سطح فنی و کیفی کوهنوردی استان نقش بسزایی داشته است بطوریکه اولین کلاس کارآموزی کوهنوردی توسط مربیان این گروه در سال ۱۳۵۵ در شیراز تشکیل و تعداد زیادی از مشتاقان به ورزش کوهنوردی را بصورت اصولی با ورزش کوهنوردی آشنا نمودند. که چند تن از آنها با تکیه بر دانش فنی خود اقدام به تأسیس گروههای کوهنوردی در استان می کنند. هم اکنون نیز روند رو به رشد فعالیت های گروه ادامه داشته و روز به روز به زمینه های فعالیت گروه افزوده میگردد به شکلی که در تمامی رشته های کوهنوردی و اسکی دارای مربیان مجرب و کار آزموده می باشد.
یکی از افتخارات مهم این گروه که در سال ۱۳۸۰ نصیب شهر شیراز و جامعه کوهنوردان ایران شد کسب مقام اول مسابقه سنگنوردی آسیا در رشته سختی مسیر بود که با تلاش و همت مربیان و توسط یکی از اعضا این گروه به این مهم نائل گردیدند و برگ زرینی به کارنامه ورزشی گروه استقلال افزوده شد.
لازم به ذکر است که در طول این مدت ، عزیزان بسیار زیادی در جهت رشد و شکوفایی این گروه تلاش های وافری نموده اند که ذکر اسامی همه آنها در اینجا امکان پذیر نمی باشد و جا دارد که از زحمات پیشکسوتان ، پیشینیان و معاصران قدردانی به عمل آید
اهم فعالیت های این گروه عبارتند از:
۱-صعود قله ۲- کوهپیمایی ۳- سنگنوردی طبیعی
۴- اسکی و اسنوبرد ۵- سنگنوردی داخل سالن ۶- دوچرخه کوهستان
۷- یخ و برف ۸- اسکی کوهستان ۹- غارنوردی ۱۰- امداد و نجات کوهستان

esteghlalg

گردهمایی کوهنوردان باشگاه تاج به مناسبت سالگرد تاسیس در محل باشگاه

آدرس سایت: esteghlalgroup.net
مکان فعالییت:  شیراز-بوستان خلدبرین-عمارت کلاه فرنگی-شنبه ها ساعت ۱۹ تا ۲۰:۳۰
اعضای هیات مدیره گروه استقلال:

امیرحسین نوری بد سرپرست
افشین هوشیار دبیر گروه
علی محمد کاظمی مسول کارگروه کوهنوردی
امین نیک ذات دبیر کارگروه کوهنوردی
رسول نمازی مسول امور مالی و تدارکات
فاضل بورکی دبیر امور مالی و مسول انبار
علی شریف حسینی مسول کارگروه روابط عمومی
مصطفی حافظ دبیر کارگروه روابط عمومی
عیسی انوری عضو کارگروه روابط عمومی
حسین انصاری کارپرداز
محمد آصف جاه مسول ثبت نام و ثبت مجوز
محمدحسین سیفی مسول سایت
حمید نوربخش عضو دبیر خانه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *