باشگاه کوهنوردی سامان همدان

باشگاه کوهنوردی سامان همدان

165327_104323859644048_7724047_n

توضیحات
دراستان همدان گروه های متعددی مشغول به فعالیت می باشند و گروه کوهنوردی سامان نیز یکی از فعالترین گروه های استان می باشد . این گروه در سال ۱۳۷۲ و به همت آقایان ایرج جباری و محمد جمالی تاسیس شد . پیش از آن اعضای گروه به صورت دوستانه به برنامه های کوهنوردی می پرداختند در سال های ابتدایی تاسیس گروه و با تشکیلاتی شدن فعالیت ها ، اعضا نیز به برنامه های جدی تر و تخصصی تری پرداختند ؛ چنانکه آقایان ایرج جباری و احسان جباری ، دو تن از اعضای گروه طی سال های ۷۴ و ۸۰ به عضویت تیم ملی کوه نوردی ایران در آمده و موفق به صعود قله های دمیرکازیک و خان تنگری شدند .

گروه طی سال ها فعالیت کوه نوردی موفق به انجام صعود های متنوعی بر روی یخچال ها ، دیواره ها و قله های ایران گردیده است . هم چنین به برپایی کلاس های متعددی در زمینه آموزش سنگ نوردی ، یخ و برف ، کوه پیمایی ، شناخت بهمن و … پرداخته است . و ضمن این سال ها در شکل گیری و انسجام فعالیت های تخصصی و جدی کوهنوردی بانوان شهر همدان نیز توانسته است گام های موثری بردارد ضمن اینکه همت و توان بالای بانوان کوهنورد استان نیز نباید از نظر دور نگاه داشته شود . چنانکه خانم سلماسی – عضو تیم اورست ۸۴- از اعضای شاخص گروه سامان می باشد .

در زمینه فعالیت های فنی ، آقای احسان جباری توانسته است فعالیت های ارزشمندی را به انجام برساند که از آن جمله می توان به گشایش مسیر بر روی دیواره بیستون و انجام فعالیت های متعدد بر روی دیواره علم کوه اشاره کرد . در همین زمینه نیز خانم سلماسی به عنوان اولین بانوی استان همدان در سال  ۸۵ موفق به صعود دیواره علم کوه گردیده است .

آدرس سایت:  http://www.saman-club.ir
مکان فعالییت:  همدان

 

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *